26 Mayıs 2022, Perşembe
17.9 C
İstanbul

Çinli Bitmain, ABD Eyaleti Georgia’da 56.000 Adet Yeni Bitcoin Madenciliği Cihazı Kuruyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin madenciliği şirketi Bitmain, ABD eyaleti Georgia’ya 56.000 adet madencilik cihazı kurarak aylık olarak 10 milyon dolar gelir elde edecek.

Binance indirim kodu

Ucuz elektrik peşinde koşan Bitcoin madencileri, aradıkları şeyi Kuzey Amerika kıtasında bulmaya devam ediyor. Çinli kripto para madenciliği devi Bitmain de, ülkesindeki kısıtlama politikaları nedeniyle bu yolu seçmeye karar verdi. Şirket, ürettiği yeni Antminer cihazlarından 56.000’ini ABD’nin güneydoğu eyaletlerinden biri olan Georgia’ya yerleştirecek. Bu amaçla Bitmain, Nevada merkezli teknoloji şirketi ISW Holdings ve kripto para madenciliği araştırma merkezi Bit5ive ile bir anlaşma yaptı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Söylentilere göre yeni projenin maliyeti yaklaşık olarak 62 milyon dolar olacak. Aylık 10 milyon dolarlık Bitcoin kadar olacağı tahmin edilen gelir düzeyi ile birlikte projenin maliyetini kısa bir süre içerisinde amorti etmesi bekleniyor. Şirketin açıklamasına göre ilk parti olan 20 MW’lık elektrik kısa bir süre içerisinde madencilik cihazlarına bağlanacak ve ekipmanların ilk kısmı 2021 yılının Ekim ayından önce tam kapasite ile çalışıyor olacak.

Bitmain, Yeni Bitcoin Madenciliği Cihazlarının 2022 Yılı Ekim Ayına Kadar Tümüyle Hazır Olmasını İstiyor

Şirketin çizdiği yol haritasına göre, 2022 yılının Ekim ayına kadar, 56.000 adet cihazın tamamının 200 MW’lık elektriğe bağlanması ve tam kapasite ile tümünün çalıştırılması hedefleniyor.

ISW Holdings’in başkanı ve yönetim kurulu üyesi Alonzo Pierce konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: Bitcoin madenciliği ile elde ettiğimiz gelir miktarı, kripto paraların yaşadığı fiyat dalgalanmaları ile değişiklik gösterecek. Bu durum bize güçlü bir temel ve volatil olmayan bir bileşen ile inanılmaz bir büyüme sağlıyor. Böylelikle, zamanı geldiğinde, bu gelişme bizim hisselerimizi büyük bir ulusal borsaya taşımamız için gereken yükümlülükleri tamamlamamıza yardımcı olacak.

İlgili Haber:  Bitcoin 50.000 Dolara Yaklaşırken, Tüccarlar Fiyat Dalgalanmalarına Karşı Dikkatli Olmalı

Çin’in Bitcoin madenciliğine kısıtlama getirmesiyle birlikte BTC’nin hash oranı büyük bir düşüş göstermiş ve bunun ardından Çinli madencilerin bazıları sektörden tamamen ayrılırken bazıları ise elektrik maliyetlerinin düşük olduğu diğer ülkelere göç etmişti. Göç edilen ülkelerin arasında en popülerlerden birini ise Amerika Birleşik Devletleri oluşturuyor. ABD’deki eyaletler, madencilere düşük enerji ücretleri gibi teşvikler sunarak madencilerin kendi eyaletlerine taşınmalarını sağlamak istiyor. Krizden önce Bitcoin madenciliğinin büyük bir kısmı Çin’de yapılıyordu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar