1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

Çinli Çay Şirketi, Bitcoin Madenciliğine Yatırım Yapıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Nasdaq borsasında işlem gören halka açık firma Urban Tea, unlu mamuller ve çay demlemenin ötesine geçiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Çinli çay şirketi Urban Tea, bir Bitcoin işine yatırım yapıyor.
  • Urban Tea, bunu yapan ilk çay şirketi değil.
  • Selefi, Long Island Iced Tea Corp’un yatırımı felaketle sonuçlanmıştı.

Halka açık bir unlu mamuller ve çay şirketi olan Çin’in Hunan kentindeki Urban Tea, kripto para madenciliği işine giriyor. Ve daha da garip olan, bu bir ilk değil.

Binance indirim kodu

Urban Tea, Blockchain ve Kripto Madenciliği Alanında Genişleyecek

Urban Tea Baş İşletme Sorumlusu Fendgan Zhou bugün yaptığı açıklamada, “Şirketin blockchain ve kripto para madenciliğindeki stratejik genişlemesine liderlik etmekten mutluluk duyarım.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Basın açıklamasına göre Zhou, Hong Kong ve Singapur’daki blockchain veri merkezi şirketlerinden geliyor; ve Çin Bilimler Akademisi’nde kripto para madenciliği ve ticaretinde deneyim edinmiş bir bilim insanı. Firmaya göre Zhou, Urban Tea’nin “blockchain ve Bitcoin iş planına” liderlik edecek.

Urban Tea CEO’su Yi Long yaptığı açıklamada, şirketin gelişmekte olan kripto para madenciliği işinin, sürekli artan Bitcoin fiyatının doğal bir etkisi olduğunu belirtti.

2011 yılında kurulan ve 45 milyon Dolarlık bir piyasa değeri olan Urban Tea şirketi, Nisan 2019’dan bu yana çay ticaretine odaklanmış durumda.

Ve şimdi, birdenbire, blockchain ve Bitcoin madenciliği.

Long, “İleriye dönük olarak, Urban Tea’nin kripto para madenciliği ve kripto para borsa işlemleri alanında genişlemeye başlayacağını düşünüyoruz.” diye konuştu.

Urban Tea, Kripto Madenciliğine Giren İlk Çay Şirketi Değil

Üstelik Urban Tea bu yolda yürüyen ilk çay şirketi değil. Bir limonata ve alkolsüz buzlu çay şirketi olan Long Island Tea Corp, Aralık 2017’de Bitcoin 20.000 Dolar’a yaklaştığı sırada Long Blockchain Corp olarak yeniden markalanmıştı. Şirketin kripto duyurusundan kısa bir süre sonra hisseleri %500 arttı. Ancak o dönem Bitcoin fiyatı ani bir düşüş yaşayınca Şubat 2018’de Long Blockchain, kripto madenciliği satın alma planlarını iptal etti.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Hızlı Yükselişinin Küresel Dolar Ekonomisi Üzerinde Çok Az Etkisi Olacak

O zamandan bu yana Long Blockchain, içeriden bilgi sızdırdığı iddiaları ile FBI ve SEC tarafından soruşturuluyor. Araştırmacılar, Long Blockchain’in bir pompalama ve boşaltma planı olduğunu düşünüyor.

Yine de boğa koşusu sırasında Long Blockchain’in hisseleri 10 kat arttı.

Urban Tea özelinde ise, Bitcoin planlarını açıkladıktan sonra şirket ticareti %15 oranında artırdı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar