10 Ağustos 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Çinli İnternet Devi Baidu, Kendi Metaverse’ünü Oluşturuyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Çinli arama motoru devi Baidu, Metaverse ürünü olan “Xirang”ın 27 Aralık tarihinde piyasaya sürüleceğini açıkladı. Şirket buna ek olarak ilk Baidu AI Geliştirici Konferansına da sahne olacak. Etkinlik sırasında 100.000’den fazla insanın aynı anda birbirleriyle iletişim halinde olması bekleniyor.

Binance indirim kodu

Çinli Arama Devi Baidu Kendi Metaverse’ünü İnşa Ediyor

Xirang, binlerce insanın bir arada olacağı büyük bir interaktif alan olarak Çin’in ilk Metaverse evreni olma özelliği taşıyor. Şirketin başkanına göre Metaverse’ler halen gelişimlerinin erken döneminde bulunuyor ve Xirang gibi projelerin de piyasaya çıktıklarında tamamen tamamlanmış bir proje olmaları beklenmemeli.

Binance indirim kodu

Proje detaylarında yeni sanal dünyanın Çinli kentsel dizayna sahip olacağı ve Çin kültürüne ait elementleri barındıracağı belirtildi. Proje içerisinde kullanıcılar kişisel toplantılar, alışveriş ve birbirleriyle iletişim kurmaları sırasında kullanabilecekleri bir de avatara sahip olacaklar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Proje yöneticileri sanal dünya içerisinde görsel ve işitsel olarak birtakım gerçekçi efektler ile birlikte oynanışa önemli ölçüde katkı sağlayacak özellikler olacağını iddia etti. Metaverse üzerindeki kullanıcılar sesli iletişim de kurabilecek.

Baidu, yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Modern grafikler ve çoklu insan etkileşimi ile birlikte, oluşturduğumuz Metaverse, kullanıcılara üst düzey bir deneyim sunmayı hedefliyor. Baidu proje için amaçlarının, grafik motoru, yapay zeka ve bulut bilişim yoluyla teknik olarak en gelişmiş Metaverse ürününü piyasaya sürmek olduğunu açıkladı.

Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesinden sonra çok sayıda şirket de sanal dünyalar konusunda adım atmaya başlamıştı. Buna ek olarak sanal dünyalar ile ilgisi olan çok sayıda kripto para da piyasadaki değerlerini katlamayı başarmıştı. Bunlar arasında en çok dikkat çekenler ise SAND ve MANA tokenleri olmuştu. Söz konusu kripto paraların fiyatları büyük ralli yaşayarak kendilerine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorlarını kırmışlardı. Bununla birlikte kripto para piyasasında yaşanan büyük düşüş dalgası Metaverse tokenlerinin bir nebze gündemden düşmelerine neden oldu. Değerinin yaklaşık olarak %20’sini kaybeden Bitcoin, altcoinlerin önemli bir kısmının da büyük darbe almasına yol açtı. Buna ek olarak, piyasadaki bazı altcoinler ise durumdan istifade ederek değerlerini katlamayı başarmışlardı. Değerini arttıran kripto paraların başında kısa bir süre önce dünyanın en büyük 10 kripto parası arasına giren Terra (LUNA) yer alıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar