26 Mayıs 2022, Perşembe
17.5 C
İstanbul

Çinli Teknoloji Firması Meitu, Bitcoin ve Ethereum’a 49 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Halka açık akıllı telefon şirketinin şu anda 90 milyon Dolarlık kripto parası bulunuyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • 7 Mart’ta Çinli telefon ve uygulama üreticisi Meitu, 40 milyon Dolarlık Bitcoin ve Ethereum satın aldığını duyurmuştu.
  • Bugün, söz konusu iki kripto paraya yeni bir yatırım yapıldığı belirtildi.
  • Şirket şu anda yaklaşık 90 milyon Dolarlık bir kripto varlığına sahip.

Çinli teknoloji şirketi Meitu bugün Ethereum ve Bitcoin’e yeni bir yatırım yaptığını duyurdu. Şirketin kontrol ettiği toplam kripto varlıkları yaklaşık 90 milyon Dolara çıktı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şirketin Toplam Kripto Para Varlığı 90 Milyon Dolara Yükseldi

Akıllı telefonlar ve selfie uygulamaları yapan Meitu, bu ayın başlarında Ethereum’da 22 milyon Dolar ve Bitcoin’de 17.9 milyon Dolar yatırım yapmıştı. Şirket, bugün ek olarak 28.4 milyon Dolarlık Ethereum ve 21.6 milyon Dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Şirket yaptığı açıklamada, “Bu duyuru tarihinde, firmamız yaklaşık 90 milyon ABD Doları değerinde net kripto para kontrol ediyor.” dedi.

Meitu, en büyük dijital varlıkların değeri yükselmeye devam ederken kripto paraya yatırım yapan en son teknoloji şirketidir. COVID-19 dünya çapında ekonomileri sallamaya başladığından beri Bitcoin fiyatı artıyor. Lider kripto para şu dakikalarda 58 bin Dolardan işlem görüyor.

Kurumsal Yatırımlar Bitcoin’i Yükselten Temel Etken

Kripto paranın geri dönüşü büyük ölçüde kurumsal firmaların yatırımları sayesinde gerçekleşti. Bulut yazılım firması MicroStrategy şu anda Bitcoin’de 5 milyar Dolardan fazla varlığı elinde tutuyor.

İş zekası şirketini Ekim ayında 50 milyon Dolarlık Bitcoin yatırımı yapan ödeme şirketi Square takip etti. Bu yılın başlarında Square, Bitcoin’e 170 milyon Dolarlık yeni bir yatırım daha yaptı.

Otomobil şirketi Tesla ise kripto paraya yatırım yapan en son dev. Şubat ayında şirket, 1.5 milyar Dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladı.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Tarihinde İlk Kez 30.000 Dolarlık Dönüm Noktasına Ulaştı

Fujian merkezli Meitu da aynı şeyi yapıyor. Şirket ek 16.000 Ethereum ve 386 Bitcoin satın aldı çünkü kripto paranın değer artışı için geniş bir alana sahip olduğuna inanıyor. Ancak şirket, Bitcoin ve Ethereum’un fiyat dalgalanmalarına yatkın olduğunun da altını çiziyor.

2008 yılında kurulan Meitu, borsaya kote olduğu 2016 yılında Hong Kong’un en büyük halka arzını da başlatmış oldu.

Şirket, misyonunun görüntü işleme uygulamaları ile “herkesin kolayca güzelleşmesine izin vermek” olduğunu söylüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar