28 Mayıs 2022, Cumartesi
25.2 C
İstanbul

Çinli Tüccarlar, Hükümetin Kripto Para Yasaklarından Etkilenmiyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 12 ay önce

Binance indirim kodu

Çinli tüccarlar, hükümetin kriptoyu yasaklama çabalarına rağmen piyasa araçlarına erişmeye devam ediyor. Çinli kripto para kullanıcıları, bunun için, tezgah üstü ticaret masalarını (OTC) kullanıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Çin’de 2017 yılında kripto para ticareti yasaklandı.
  • Ancak Çinli tüccarlar, farklı yöntemler kullanarak kripto para piyasasındaki araçlara erişmeye devam ediyor.

Çin, dolandırıcılık ve mali suçlarla ilgili endişeleri öne sürerek 2017 yılında kripto para ticaretini yasakladı. Bununla birlikte kripto tüccarları, konu ile ilgili bir endişe duymuyor ve piyasa araçlarına erişmeye devam ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Çinli Tüccarlar, Kripto Piyasasına Erişmeye Devam Ediyor

Çin’deki kripto para kullanıcıları, piyasa araçlarına erişmek için, VPN gibi teknolojilerle desteklenen tezgah üstü ticaret masalarını (OTC) uzun süredir kullanıyor. Bu, borsa aracısını ortadan kaldırıyor ve Çin’de yaşayan kripto kullanıcılarının, hükümetin ticaret yasağına rağmen kripto paraya erişmesine olanak sağlıyor.

Bu tür işlemler iki ayrı adımda gerçekleşiyor. Öncelikle, bir OTC platformu, bir tüccarın teklif vermesini sağlıyor. Alıcı ve satıcı anlaştıktan sonra alıcı, satıcıya ödeme göndermek için ise farklı bir platform kullanıyor. İşlemin sonunda kripto para doğrudan alıcıya gönderiliyor ve bu sayede Çinli düzenleyicilerin uyguladığı kripto para yasağı ekarte edilmiş oluyor.

Kripto para piyasasındaki son birkaç haftalık düşüş eğilimine rağmen pek çok Çinli tüccar, bu yöntemi kullanmaya devam ediyor.

Çin’den Gelen Düzenleyici Haberler Kripto Piyasalarında Düşüşe Neden Oldu

Öte yandan, kripto para piyasasındaki düşüşte Çin’den gelen bazı düzenleyici haberlerin etkisi olduğu düşünülüyor. Geçtiğimiz günlerde üç büyük Çinli finans kurumu – Çin Ulusal İnternet Finansmanı Derneği, Çin Bankacılık Birliği ve Çin Ödeme ve Borsa Derneği – yaptığı açıklamada, “Son zamanlarda kripto para fiyatları oldukça dalgalı ve spekülatif hareket etti. Bu, insanların varlık güvenliğini ciddi şekilde tehdit etti ve normal finansal düzeni bozdu.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  161 Milyon Dolarlık Ethereum Opsiyonunun Süresi Doldu - Sırada Ne Var?

Söz konusu açıklamaların ardından, lider kripto para Bitcoin ve en büyük altcoin olarak tanımlanan Ethereum da dahil olmak üzere kripto para piyasasının genelinde ciddi bir fiyat düşüşü meydana geldi.

Bugünlerde ise kripto paralar toparlanmaya ve yeniden yükseliş rallisini başlatmaya hazırlanıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar