12 Ağustos 2022, Cuma
27.7 C
İstanbul

Circle ve Huobi, Kripto Piyasasındaki Manipülasyonu Önlemek İçin İşbirliği Yapacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Circle, Anchorage Digital ve Huobi Global dahil olmak üzere bir grup büyük kripto para şirketi, gelişen dijital varlık endüstrisine güven aşılamak amacıyla piyasa manipülasyonunu kırmayı amaçlayan yeni bir koalisyon oluşturuyor.

Binance indirim kodu

Risk izleme yazılımı şirketi Solidus Labs’ın öncülüğünde toplanan “Kripto Piyasası Bütünlük Koalisyonu”, dijital para şirketlerini kripto para alanındaki manipülasyonları ve yatırımcıların korunması gerektiğini ifade eden bir taahhüdü imzalamaya da çağırıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Solidus Labs hukuk işlerinden sorumlu başkan yardımcısı ve Tüketici Mali Koruma Bürosu eski müdürü Kathy Kraninger, “Bu koalisyon, gerçekten kripto piyasasında adil ve düzenli bir sisteme odaklanan kuruluşlara ihtiyacınız olduğunu kabul etmek ve meydana gelebilecek suistimalleri önlemeye çalışmakla ilgili” dedi.

Her ne kadar kripto piyasası özellikle son zamanlarda kurumsal yatırımcılara cazip gelmeye başlamış olsa bile, düzenleyici kurumlar bu piyasaların yatırımcılar için güvenli olup olmadığından endişe duymaya devam ediyor. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, spot bitcoin borsasında işlem gören fonlar için çeşitli ETF başvurularını reddetmenin başlıca nedenlerinden biri olarak piyasa manipülasyonu potansiyelini gösteriyor.

Yakın zamanda, SEC, Fidelity’nin, hileli ve manipülatif işlemleri önlemek için tasarlanmış standartları karşılamadığını gerekçe göstererek ETF önerisini reddetmişti.

Aralık ayında Uluslararası Ödemeler Bankası, kara para aklamayla mücadele kurallarının sınırlı uygulanmasının yanı sıra işlem anonimliğinin DeFi’yi yasa dışı faaliyetlere ve piyasa manipülasyonuna maruz bıraktığını savunarak kripto sahtekarlığını önlemek için daha fazla düzenleyici önlem çağrısında bulunmuştu.

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız başka bir haberde Chainalysis firmasının NFT piyasasındaki kara para aklama işlemlerine ilişkin raporunu yayınlamıştık.

En büyük stabil koinlerden USDC’nin üreticisi Circle gibi bir firmanın böylesi bir koalisyon kurma ihtiyacı, kripto para piyasasındaki manipülasyonun da bir nevi kabulü anlamına geliyor olsa da, merkezi olmayan finans endüstrisinin kötü oyuncuları tam olarak nasıl engelleyebileceği belirsizliğini koruyor.

İlgili Haber:  Huobi'nin Listelediği Dogelon Mars (ELON) Fiyatı Uçuşa Geçti! Ancak Bir Sorun Var

Koalisyonun diğer kurucu üyeleri CrossTower, BitMex, GSR, Bitstamp, Elwood, CryptoCompare, Securrency, MV Index Solutions, The Chamber of Digital Commerce, Global Digital Finance ve CryptoUK.

Circle’ın baş strateji sorumlusu ve küresel politika başkanı Dante Disparte, koalisyonun piyasadaki “finansal bütünlük standartlarını uyumlu hale getirmeye” yardımcı olması gerektiğini, çünkü pek çok yatırımcının daha fazla düzenleyici netlik beklediğini söyledi.

Kripto piyasasındaki bütünlük, sektörümüzün yenilik yapmaya ve herkes için finansal kaynaklara erişim vaadini yerine getiren bir altyapı oluşturmaya devam etme yeteneği ve ilerlemesi için çok önemlidir” dedi.

Koalisyon başlangıçta hazırlanan bu taahhüdü imzalamak için diğer firmaları da ikna etmeye odaklanacak olsa da, en nihayetinde düzenleyicilerle ilişki kurmayı, eğitim programlarını teşvik etmeyi ve kripto para piyasasındaki şeffaflık konusundaki endişeleri gidermeye yardımcı olabilecek veri paylaşım çerçevelerini hazırlamayı planlıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar