1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Circle, Stablecoin ve ABD Doları Arasındaki Transfer İşlemlerini Kolaylaştırıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

USDC destekçisi Circle, ACH ödeme entegrasyonunu duyurdu. Şirket, müşterilerin USDC stablecoin ve ABD Doları arasında kolayca transfer yapmasına olanak sağlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • USDC’yi destekleyen fintech kurumu Circle, USDC ile USD arasında dönüşüm için yeni ACH banka havalesi ödeme sistemini duyurdu.
  • Kripto borsası FTX, yeni ACH sistemini kullanan ilk müşterilerden biri olacak.
  • USDC arzı 2020’de %700 arttı.

Circle, USDC stablecoin ile farklı ürünleri ve protokolleri entegre etmek için kullanılan geliştirici aracı Circle API’ye, ABD Dolarına sabitlenmiş stablecoinler için Automated Clearing House (ACH) ödemelerinin eklendiğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Stablecoinler, Bitcoin ve Ethereum’a Nazaran Daha Az Dalgalı

ABD’deki müşteriler, düzenlemelere tabi bankacılık kurumları arasında elektronik olarak para transferi yapmak, faturaları ödemek ve banka hesaplarından para çekmek için ACH ödemelerini daha etkin şekilde kullanabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yeni seçenek, kart ödemeleri ve banka havaleleri gibi Circle’a para göndermenin diğer yollarının yanında yer alacak ve işletmelerin banka havalelerini daha kolay kabul etmesine, USDC’ye dönüştürmesine olanak tanıyacak.

Fintech firması Circle ve Coinbase, 1:1 ABD Dolarına sabitlenmiş bir kripto para olan USDC’yi destekleyen şirkettir. Ethereum veya Bitcoin gibi diğer dijital varlıkların fiyat oynaklığıyla karşılaştırıldığında stablecoinler, kripto tüccarlarına nakit paraya benzer güvenli bir liman sunmak için tasarlanmıştır.

Kripto Borsası FTX İlk Müşterilerden Biri

Kripto borsası FTX, yeni ACH hizmetini en çabuk entegre eden kullanıcılar arasında yer alıyor. Ayrıca Circle, hesap ve yönlendirme numaraları yerine banka kimlik bilgilerini kullanarak oturum açmayı etkinleştirmek için Plaid ile ortaklık kurarak yeni müşteriler için katılımı daha da kolaylaştırdı.

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried yaptığı açıklamada, “Circle API’leri bize müşteri banka transferlerini yeni perakende ürünlerimize bağlamak için hızlı ve güvenilir bir altyapı sağlıyor. Bu şirketimize kripto yatırımcıları için mümkün olan en hızlı deneyimi sunma yeteneğini kazandırıyor.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Ethereum, Berlin Hard Fork Tarihini Açıkladı

DeFi Piyasasındaki Olumlu Hava Stablecoin Talebine Pozitif Etki Ediyor

USDC, Eylül 2018’de piyasaya sürüldü ve o zamandan beri en popüler ikinci stabiceoin haline geldi. 5.5 milyar Dolarlık arzı, 25 milyar Dolardan fazla arza sahip olan Tether’i takip ediyor. USDC geçen yıl önemli bir büyüme kaydetti ve 2020 boyunca arz değeri yaklaşık %700 arttı.

DeFi piyasası ise stablecoin talebi için bir katalizör görevi görmüştür. Çünkü bu tür kripto paralar, kripto mevduatları tarafından desteklenen kredileri ifade etmek ve bir fiyat artışı ile kar elde etmek için son derece yararlıdır. DeFi, merkezi bir otorite olmadan kredi ve varlık takasları dahil olmak üzere banka benzeri hizmetler sunmak için tasarlanmış bir grup blockchain tabanlı protokolü ifade eder.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar