21 Mayıs 2022, Cumartesi
15.5 C
İstanbul

CNBC’deki “Mad Money” Programının Sunucusu, Neden Bitcoin’e Yatırım Yaptığını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

TheStreet’in kurucusu ve CNBC’nin ‘Mad Money’ programının sunucusu Jim Cramer, Bitcoin’e yatırım yaptı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Mad Money programının sunucusu Jim Cramer, Bitcoin satın aldığını açıkladı.
  • Cramer, satın aldığı miktara dair bir açıklamada bulunmadı.
  • Anthony Pompliano ve Jason Sexton’un açıklamaları, Cramer’i Bitcoin satın alma yönünde teşvik etti.

CNBC’nin Mad Money programının sunucusu ve finans haberleri sitesi TheStreet’in kurucusu olarak tanınan Jim Cramer, haber sitesinde neden Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih ettiğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Yatırımının büyüklüğünü henüz açıklamayan Cramer, “Her tür varlık sınıfını çeşitlendirmek istiyorsunuz.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Tereddütlü Yatırımcılar Bitcoin Literatüründen Faydalanabilir

“Benim için büyük bir pozisyon değil, ancak çeşitlendirilmesi kesinlikle önemli ve Bitcoin bunun için çok önemli bir varlık. Ve bir varlık dengesine sahip olmak istiyorum.” diyen Cramer, tereddütlü yatırımcılar için ise Bitcoin literatürünün oldukça geniş olduğunu hatırlattı.

Kripto para dünyasına katılmaya ihtiyatlı yaklaşan kişilerin, bu literatürden bilgilenebileceğini kaydeden Jim Cramer, ayrıca Bitcoin’in dalgalanma tarihinin de kendi hikayesini büyük ölçüde anlattığını söyledi.

Cramer’i etkileyen kişiler arasında Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony “Pomp” Pompliano ve “Bitcoin Satın Al !!!!” şeklinde tweet atan Jason Sexton yer alıyor.

Cramer, Bitcoin’in 2017’deki boğa koşusu ile ilgili, “Çok fazla yatırım aldı. Tekrar düşmesini beklememek için hiçbir neden yok.” demişti.

Cramer, Neden Yüksek Fiyattan Bitcoin Satın Aldı?

Öyleyse neden Cramer, Bitcoin’i en yüksek seviyesine bir hayli yakınken, yaklaşık 17.000 Dolar üzerinden satın aldı?

Bu soru üzerine açıklamalarda bulunan Cramer, “Bir şeyler almayı seviyorum ve onun fiyatı düşüş yaşadığında daha da fazla satın alacağım, daha da büyüyeceğim.” ifadelerini kullandı.

Uzun yıllardır CNBC’de yayınlanan Mad Money programının sunucusu Jim Cramer’in yatırımından bu yana Bitcoin’de %3.72 artış gözlendi. Son 24 saatte yaşadığı bu yükseliş ile fiyatını 19.200 Dolar seviyelerine yükselten Bitcoin, en başından bu yana, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olarak liderliğini sürdürüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar