CNBC’nin Bitcoin Laneti Gerçek mi? Bazı Tüccarlar Buna İnanıyor

Bazı gergin tüccarlar, Brian Kelly’nin Bitcoin’e kötü haber dışında hiçbir şey getirmediğini söylüyor.

Haberin Özeti

  • Bazı kripto tüccarları, Bitcoin fiyatının şimdiden zirveye ulaştığından endişe ediyor.
  • Bitcoin’in medya temelli bir artış yaşadığına işaret ediyorlar.
  • CNBC’nin Bitcoin laneti gerçek mi? Bazı tüccarlar buna hiç gülmüyor.

Crypto Twitter, CNBC’de Bitcoin’in iyi gittiği zamanlarda çağrıda bulunan ve kendi kendini “Bitcoin Televangelist” olarak tanımlayan Brian Kelly’nin pek de hayranı değil.

Kelly’nin Bitcoin hakkında vaaz verdiği zamanlara “CNBC Laneti” diyorlar. Çünkü Bitcoin öncesinde çok popülerken onun vaazının hemen ardından fiyatı düşüyor.

Kelly ya da CNBC’nin Bitcoin fiyatını düşürmesi pek mümkün değil; ancak CNBC’ye konu olması Bitcoin’in bir kez daha büyük bir başarı yakaladığını gösteriyor. 2017’nin sonunda Bitcoin her yerdeydi ve 24 saatlik haber döngüsünün tartışılmaz bir parçasıydı. Ardından 2018’in başında fiyat düştü ve Bitcoin haberleri de daha az duyulmaya başladı.

Mathew’e Göre Bu Bir Espri

Million Fiat Homepage operatörü Mathew, diğerleri gibi, lanetin bir ticaret sinyalinden çok içeriden yapılan bir espri olduğunu düşünüyor. Ancak diğerleri “laneti” daha gerçek anlamda kabul ediyor.

Bir kripto tüccarı olan Wilco van Boxtel, Decrypt’e verdiği demeçte, “Lanet” in “tüccarlar arasında iyi bilinen bir gerçek” olduğunu söyledi. Kanıt sorulduğunda ise Boxtel, “Anlatılmamış tüccar sırları bunun bir parçası. Bitcoin ve piyasalardaki önceki piyasa zirvelerine ve haberlerde nelerin iletildiğine bakın. Ve aynı etkiyi görün.” dedi.

Konuyla ilgili araştırma eksikliği göz önüne alındığında, teorinin çürütülmesi zor. Teori hakkında soru sorulduğunda, eToro ticaret sitesinde bir piyasa analisti olan Simon Peters, “Sanırım bazı gerçekler var. Bazı bilgili yatırımcılar bu sayede satış yapmak isteyebilir.” dedi.

  “Stop the Steal” Lideri Ali Alexander, Clubhouse’da Bitcoin ile İlgili Oturumlar Düzenliyor

Medyanın Yoğun İlgisi Bu Sonucu Doğuruyor

Quantum Economics’te bir kripto analisti olan Charles Bovaird, paranoyanın 2017 – 2018 boğa koşusundaki kötü deneyimlerden kaynaklanabileceğini ve bunun kısmen medyanın yoğun ilgisi nedeniyle ortaya çıktığını ifade etti: “Birisi en tepe fiyatından Bitcoin satın alırsa ve ardından fiyatlar keskin bir şekilde düşerse, bu durumun ağırlığını anlayabilirim.” dedi.

CNBC Laneti mistik ve başka bir dünyaya ait gibi görünse de, bu yanlış yönlendirilmiş ruhları birleştiren şey, Bitcoin’e karşı tükenmeyen bir inançtır.

Homepage’ten Mathew “BTC’nin fiyatı hakkında spekülasyon yapmak gerçekten biraz aptalca, herkes olabildiğince çok varlık istiflemeli ve dünyanın geri kalanının BTC’nin ne olduğu konusunda uyanmasını beklemeli.” dedi.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın