3 Aralık 2022, Cumartesi
9.7 C
İstanbul

Çoğu Profesyonel Avrupalı Yatırımcı, Çoktan Bir Dijital Varlık Satın Aldı veya Satın Almayı Planlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bir danışmanlık firması, profesyonel yatırımcıların dijital varlıklar hakkında nasıl hissettiklerini daha iyi anlamak için sekiz yazar tarafından yazılan ve SIX Digital Exchange, BlockFi, Bitmain, Blocksize Capital ve Nexo tarafından desteklenen 70’den fazla sayfalık bir araştırma raporu yayınladı.

Binance indirim kodu

“Dijital Varlıklar için Kurumsal Talebi Keşfetmek” temalı rapor, varlıklı yatırımcıların hali hazırda sahip oldukları varlıkları ve önümüzdeki aylarda hangi varlıkları satın almayı planladıklarını açıkladı. Raporun ayrıca geleneksel finans dünyasından yatırımcılar arasındaki en popüler düzenlenmiş fonları ve yapılandırılmış ürünleri de kapsadığı belirtildi.

Binance indirim kodu

Ankete katılan 55 portföy dağıtıcısının yönetiminde yer alan toplam varlıkların, dijital varlık piyasasının sahip olduğu tüm piyasa değerinin neredeyse iki katı olan 719 milyar Euro’nun üzerinde olduğu ortaya çıktı. Bu profesyonel yatırımcıların %36’sının; portföylerinde ya kripto para birimlerine, stabilcoinlere ve menkul kıymet tokenlerine doğrudan yatırım yapma yoluyla ya da fonlar, yapılandırılmış ürünler veya vadeli işlemler yoluyla blok zincirinden ilham alan varlıkların bulunduğu öğrenildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kalan %64’ü oluşturan ve henüz yatırım yapmamış kısımdakilerin %39.29’unun da yatırım yapmayı planladığı kaydedildi. Elde edilen tüm veriler doğrultusunda anketteki profesyonel yatırımcıların %61.15’inin ya zaten dijital varlıklara sahip olduğu ya da gelecekte bir dijtal varlık satın almayı planladığı ortaya çıktı.

Kriptografik varlıklarla ilgilenen yatırımcıların çoğu öncelikle Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile ilgileniyordu. Kripto para birimlerine maruz kalan katılımcıların sırasıyla yaklaşık olarak %88’inin ve %75’inin bu kripto para birimlerine yatırım yaptığı tespit edildi. Bununla birlikte kurumsal yatırımcıların, menkul kıymet tokenleriyle giderek daha fazla ilgileniyor gibi göründüğü de kaydedildi. Geleceğe yatırım yapmayı planlayan yatırımcıların %39.29’u için menkul kıymet tokenlerinin, Ethereum ve diğer alternatif kripto paralardan daha popüler olduğu öğrenildi.

İlgili Haber:  Bitcoin Yeni Bir Yardım Yükselişi İçin Satın Alma Sinyali Veriyor

Bitcoin’e yönelik kurumsal talep artıyor

Bazı yatırımcılar, kripto varlıklarını bir değişim aracı olarak kullanmak yerine spekülasyon için tutmayı tercih ediyor. Bu yatırımcılar, daha büyük şirketler ya da zenginler pazara girmeden önce satın almalar gerçekleştirerek Wall Street’i “önden yönetmeyi” umuyor. Kaybetme korkusu bir kenara bırakıldığı takdirde bu yatırımcıların, kurumsal ve önemli potansiyellerin piyasaya dahil olması konusunda heyecanlanmaları ve beklenti içine girmeleri için gerçek nedenlerin var olduğu görülüyor.

Emeklilik fonları, üniversite bağışları ve sigorta şirketleri gibi profesyonel yatırımcılar tarafından yönetilen zenginlik seviyesinin büyüklüğü, bu kişilerin pazara girmeleri halinde tüm dijital varlık endüstrisi üzerinde dramatik bir etkiye sahip olacakları anlamına geliyor. Yıllardır var olan ve kurumsal yatırımcıların kripto para satın almaya başladığına dair mevcut söylentiler; bunun en son örnekleri olan Microstrategy, Stone Ridge ve Square’in kripto paraya girdiği haberleri ile kanıtlanmış oluyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar