1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Coinbase, 2021’de Şimdiye Kadar Rekor Seviyede Kripto Para Listeledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Coinbase, 2021 yılında şimdiye dek pek çok kripto parayı listeledi. Coinbase listelemeleri, kripto para piyasasını hareketlendiren temel etkenlerden biri oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Coinbase, 2021 yılında şimdiye dek 29 yeni kripto paranın ticaretini başlattı.
  • Şirket, yasal olan her varlığı eklemeyi planladığını belirtti.

Nisan ayında halka açılan ilk ABD merkezli kripto para borsası olan Coinbase, pek çok konuda endüstri lideri oldu.

Binance indirim kodu

Coinbase, 2021’in İlk Altı Ayında 29 Yeni Kripto Paranın Ticaretini Başlattı

2020 yılı genelinde 21 yeni kripto parayı listeleyen Coinbase, 2021 yılında ise daha şimdiden 29 yeni kripto paranın alım – satımını başlattığını duyurdu. Bu kripto paralar arasında Polkadot, Dogecoin ve SHIB gibi piyasanın önde gelen isimleri yer alıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şirketin yoğun yatırım yaptığı “saklama” bölümünde ise bu yıl toplam 74 yeni kripto para listelendi.

Yeni varlıkların hızla eklenmesi, müşterilere daha fazla kripto para seçeneği sunmasının ötesinde birkaç farklı nedenden dolayı da oldukça önemlidir. Bunlardan biri; tarihsel olarak kripto paraların Coinbase borsasında listelendikten sonra büyük bir fiyat artışı yaşamasıdır. Bu fiyat artışına kripto endüstrisinde “Coinbase etkisi” adı verilir.

Coinbase, Listeleme Süreçlerini Hızlandıracak

Yeni listelemelerdeki artış Coinbase için de son derece önemli. Şirket halka arz edildiğinde birçok uzmanın da belirttiği gibi, Coinbase’in gelirleri büyük ölçüde kripto ticaretine bağımlıdır. Coinbase’in daha çeşitli bir kripto varlık tabanına sahip olması, gelecekteki bir ticaret hacmi düşüşüne karşı daha fazla koruma sağlarken, hızla büyüyen “saklama” alanı da daha istikrarlı bir gelir akışı vaat eder.

Coinbase’in ilk kazanç çağrısında CEO Brian Armstrong, şirketin kripto para varlıklarını hızlı bir şekilde listelemeye devam etmeyi amaçladığını belirtti. Armstrong konu ile ilgili, “Varlıkları gözden geçirme ve bunları siteye ekleme sürecini hızlandırmamız gerekiyor; çünkü bu alanda yetişemeyeceğimiz kadar çok etkinlik gerçekleşiyor.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Bitcoin Analizi: BTC Yatırım Ürünlerine Gösterilen İlgi Kasım Ayında Ciddi Seviyede Azaldı! BTC’yi Gelecekte Neler Bekliyor?

Pazartesi günü yaptığı açıklamada ise Armstrong, Coinbase’in “yasal olan her varlığı” listeleme hedefi olduğunu belirtti. Öte yandan CEO, listelemenin o kripto paraya “sonsuz onay vermek” ile aynı şey olmadığı konusunda da uyardı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar