1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Coinbase, App Store Benzeri Bir Uygulama Mağazası Açacağını Açıkladı – İşte Detaylar

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un açıklamasına göre, Coinbase yakında bağımsız geliştiricilerin kendi merkeziyetsiz uygulamalarını yayınlayabilecekleri bir kripto para uygulama mağazasını hayata geçirmeyi planlıyor. Projenin Apple mağazası App Store’dan ilham aldığı belirtiliyor.

Binance indirim kodu

Coinbase Merkeziyetsiz Finans Uygulamaları Sunacak

Salı günü paylaşılan blog yazısında Armstrong, kripto para borsası kullanıcılarının kimliklerini cüzdanlarıyla eşleştirip erişebileceği, üzerinde her türlü merkeziyetsiz kripto para altyapısının oluşturulabileceği bir platform kurmayı planladıklarını duyurdu. Planlanan platformun ne zaman hayata geçeceği konusunda ise bilgi paylaşılmadı.

Binance indirim kodu

2012 yılında Coinbase’i kuran Armstrong açıklamalarına şöyle devam etti: “Şu anda 10 milyarlarca dolar merkeziyetsiz finans uygulamalarında işlem görüyor. Bu uygulamalara ana Coinbase ürününden erişim sağlamayı sağlayarak kullanıcılarımızın işini kolaylaştırmak istiyoruz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Geleneksel uygulamaların aksine merkeziyetsiz finans uygulamaları merkezi bir altyapı üzerinde çalışmıyor. Bunun yerine aynı Bitcoin’de olduğu gibi binlerce bilgisayara sahip olan havuzlar Blockchain üzerinde çalışarak uygulamalardaki işlemlerin sorunsuzca tamamlanmasını sağlıyorlar. Herhangi bir kontrol mekanizmasının bulunmadığı DeFi sektöründe binlerce merkeziyetsiz uygulama faaliyet gösteriyor.

Armstrong ayrıca bu planlarının oluşturulmasında Apple’ın da etkisi olduğunu söyledi. iPhone üreticisi sistem, kendi cihazlarında kullanılmak üzere üçüncü parti uygulamaları için bir ekosistem geliştirmiş ve belirli bir ücret karşılığında geliştiricilerin kendi uygulamalarını App Store üzerinden yayınlamalarına olanak sağlamıştı.

Brian Armstrong yazısına şöyle devam etti: “Apple iPhone’lar için her uygulamayı kendisi geliştirmeye çalışmadı, bunun yerine geliştiricilere yetki verdi ve ayrıca mobil kullanıcıların bu yenilik uygulamalara kolayca erişebilmesi için de bir ekosistem yarattı. Kripto para alanında da buna benzer bir adım atmalıyız.”

Armstrong: “Kripto Para Dünyası Büyük Bir Değişim Geçirdi”

Ayrıca Armstrong, kripto ekonomi alanında faaliyet göstermek isteyen insanlar için en çok tercih ediln kripto para borsası olma yolunda atacağı planları da açıkladı: “Kripto para dünyasının, ilk olarak ortaya çıkan kullanım senaryosu olan Bitcoin ticaretinden çok daha büyük boyutlara geldiğini görüyoruz. Artık binlerce yeni varlık var ve merkeziyetsiz finans (DeFi), NFT’ler, akıllı sözleşmeler, DAO’lar ve daha birçok kullanım senaryosu da artık kripto para dünyasında yerlerini sağlamlaştırdılar.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Yeni Bir Yükselişten Önce 13 Bin Dolara İnmesi İçin 3 Gerekçe

Coinbase Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük kripto para borsası olarak biliniyor. Şirket Nisan ayında rekor bir listeleme fiyatıyla halka açılmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar