28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Coinbase, Bitcoin ve Ethereum Yatırımları İçin Apple Pay ile Ödeme Almaya Başlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Apple Pay, Coinbase’de zaten mevcuttu; ancak yalnızca şirket markalı banka kartına sahip olanlar kullanabiliyordu. Artık Visa veya Mastercard kartı olan herkes Apple Pay’i kullanabilecek.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Karar, çok daha fazla insanın Apple Pay ile Coinbase işlemleri için ödeme yapabileceği anlamına geliyor.
  • Şirket ayrıca 100.000 Dolara kadar anında nakit çıkışı yapılabileceğini de duyurdu.

Coinbase, Apple ve Google ile ödeme entegrasyonlarında önemli bir değişikliği duyurdu. Bugünden itibaren iPhone kullanıcıları, Apple Pay’e bağlı herhangi bir Visa veya Mastercard banka kartıyla Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paraları satın alabilecekler.

Binance indirim kodu

Apple Pay ve Coinbase İşbirliği

Apple Pay seçeneği, Haziran ayından bu yana Coinbase kullanıcılarına sunuluyordu; ancak kullanıcıların Coinbase markalı bir banka kartına sahip olmaları gerekiyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şirketin Perşembe günü yaptığı duyuruda ise Visa ve Mastercard kartlarına sahip olan herkesin bundan böyle Apple Pay’i kullanabileceği belirtildi.

Bununla birlikte Android kullanıcıları, şirketin Google Pay for Visa ve Mastercard banka kartlarıyla entegre olmak için bu Sonbaharın sonuna kadar beklemek zorunda kalacak.

Perşembe günkü haberler önemli; çünkü Kuzey Amerika’nın en büyük kripto borsası ile her ikisi de büyük ödeme hedefleri olan iki teknoloji devi arasındaki oldukça kapsamlı bir ittifakı yansıtıyor. Ayrıca Coinbase, daha fazla kullanıcının PayPal hesapları aracılığıyla para aktarabileceğini de duyurdu.

Coinbase Müşterileri, 100.000 Dolara Kadar Anında Nakit Çıkışı Yapabilecek

Bu arada Coinbase, Perşembe günü yaptığı açıklamada, müşterilerin daha büyük meblağları anında çekebileceklerini de bildirdi.

Şirket yaptığı açıklamada, “Coinbase, Gerçek Zamanlı Ödemeler (RTP) aracılığıyla anında para çekme imkanı sunan ve ABD’de bağlantılı banka hesaplarına sahip müşterilerin işlem başına 100.000 Dolara kadar güvenli bir şekilde para çekmelerini sağlıyor.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  ABD'de Yüzlerce Bankanın Bitcoin Pastasından Pay Almak İstediği İddia Ediliyor

RTP, giderek daha fazla sayıda ABD bankası tarafından benimsenen ve farklı finansal kurumlar arasında anında transferlere izin veren yeni bir hizmeti ifade eder. Hizmet, mevcut ACH sistemine göre büyük bir ilerlemedir; çünkü ACH, temel para transferlerinin tamamlanmasının günler almasına neden olabiliyordu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar