Coinbase, Bitcoin ve Ethereum Yatırımları İçin Apple Pay ile Ödeme Almaya Başlıyor

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Apple Pay, Coinbase’de zaten mevcuttu; ancak yalnızca şirket markalı banka kartına sahip olanlar kullanabiliyordu. Artık Visa veya Mastercard kartı olan herkes Apple Pay’i kullanabilecek.

blank

Haberin Özeti

  • Karar, çok daha fazla insanın Apple Pay ile Coinbase işlemleri için ödeme yapabileceği anlamına geliyor.
  • Şirket ayrıca 100.000 Dolara kadar anında nakit çıkışı yapılabileceğini de duyurdu.

Coinbase, Apple ve Google ile ödeme entegrasyonlarında önemli bir değişikliği duyurdu. Bugünden itibaren iPhone kullanıcıları, Apple Pay’e bağlı herhangi bir Visa veya Mastercard banka kartıyla Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paraları satın alabilecekler.

blank

Apple Pay ve Coinbase İşbirliği

Apple Pay seçeneği, Haziran ayından bu yana Coinbase kullanıcılarına sunuluyordu; ancak kullanıcıların Coinbase markalı bir banka kartına sahip olmaları gerekiyordu.

Şirketin Perşembe günü yaptığı duyuruda ise Visa ve Mastercard kartlarına sahip olan herkesin bundan böyle Apple Pay’i kullanabileceği belirtildi.

Bununla birlikte Android kullanıcıları, şirketin Google Pay for Visa ve Mastercard banka kartlarıyla entegre olmak için bu Sonbaharın sonuna kadar beklemek zorunda kalacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Perşembe günkü haberler önemli; çünkü Kuzey Amerika’nın en büyük kripto borsası ile her ikisi de büyük ödeme hedefleri olan iki teknoloji devi arasındaki oldukça kapsamlı bir ittifakı yansıtıyor. Ayrıca Coinbase, daha fazla kullanıcının PayPal hesapları aracılığıyla para aktarabileceğini de duyurdu.

Coinbase Müşterileri, 100.000 Dolara Kadar Anında Nakit Çıkışı Yapabilecek

Bu arada Coinbase, Perşembe günü yaptığı açıklamada, müşterilerin daha büyük meblağları anında çekebileceklerini de bildirdi.

Şirket yaptığı açıklamada, “Coinbase, Gerçek Zamanlı Ödemeler (RTP) aracılığıyla anında para çekme imkanı sunan ve ABD’de bağlantılı banka hesaplarına sahip müşterilerin işlem başına 100.000 Dolara kadar güvenli bir şekilde para çekmelerini sağlıyor.” ifadelerini kullandı.

RTP, giderek daha fazla sayıda ABD bankası tarafından benimsenen ve farklı finansal kurumlar arasında anında transferlere izin veren yeni bir hizmeti ifade eder. Hizmet, mevcut ACH sistemine göre büyük bir ilerlemedir; çünkü ACH, temel para transferlerinin tamamlanmasının günler almasına neden olabiliyordu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend