8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Coinbase, Rakibi Binance’in Stablecoini BUSD’yi Listeledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 3 ay önce

Binance indirim kodu

Coinbase rakibi Binance’in stablecoini Binance USD’yi (BUSD) listeledi. BUSD, piyasa değerine göre dördüncü en büyük stabil coin konumunda.

Binance indirim kodu

Coinbase, Ethereum ağında işlem yapılabilmesi için Binance’in ABD doları destekli stabilcoini Binance USD’yi (BUSD) listeledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Böylelikle Coinbase’de listelenen stabilcoin sayısı 8’e çıktı. Daha önce listelenen stabilcoinler arasında Tether (USDT), USD Coin (USDC), TerraUSD (UST), Dai (DAI), Paxos Standard (PAX), Rai Reflex Index (RAI) ve mStable USD (MUSD) vardı.

BUSD, Binance’in, Paxos ile ortaklaşa oluşturduğu stabilcoin projesidir. Paxos’un projedeki en büyük rolü BUSD için gerekli olan rezervleri tutmak.

Bu yazının yazıldığı tarihte, Coinbase verilerine göre BUSD, Coinbase’deki 172 varlık arasında en popüler 10. varlık konumunda.

blank

Listeleme esnasında küçük de bir sorun yaşandı. Coinbase’in hata izleme ekranında BUSD-USDT çiftinin alım satıma devam etmek için gereken “ölçüleri karşılayamadığını” ve duraklatılması gerektiği bildirildi. Basit bir ifadeyle, bu, ticaretin olabilmesi için yeterli likidite olmadığı anlamına gelir. Ancak bu sorunun giderilmesi 6 dakika sürdü.

CoinMarketCap verilerine göre Binance ve Coinbase, trafiğe, likiditeye, işlem hacimlerine ve rapor edilen işlem hacimlerinin meşruiyetine dayalı olarak en büyük iki kripto para borsası.

Yine CoinMarketCap verilerine göre, şu an itibariyle, BUSD 17.4 milyar dolarlık piyasa değeri ile dördüncü en büyük stabilcoin ve genel olarak en büyük 13. kripto para birimi konumunda.

Coinbase (COIN) geçen yıl halka açıldığında, Binance Twitter hesabı üzerinden biraz da ironi ile karışık bir tebrik mesaj yayınlamıştı. Mesajda, “Tebrikler Coinbase, sen Wall Street’e göz kulak ol, biz ise tüm sokakları halledeceğiz” deniyor.

 

İlgili Haber:  Adidas, Metaverse Alanına Dahil Oluyor: Coinbase ve The Sandbox ile Ortaklık Kuruldu!

Bu arada dün, WhaleAlert Twitter hesabı, Binance borsasının 122.895 BUSD’lik bir yakım gerçekleştirdiğini duyurdu.

Stablecoin yanıkları genellikle dolaşımdaki token sayısının onları destekleyen rezerv fonuyla eşleşmesini sağlamak için meydana gelir. Örneğin, dünkü yakım olayı muhtemelen bir cüzdanın BUSD’lerini nakde çevirmesinden kaynaklandı. Bu, Binance’in 1’e 1 oranını korumak için karşılık gelen sayıda token yakması gerektiği anlamına gelir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar