Coinbase Çalışanının Düğününde NFT Yüzük Takıldı

İşte romantizmin geleceği!

Haberin Özeti

  • San Francisco’da bir çift, evlilik törenlerinin bir parçası olarak NFT yüzüklerini tercih etti.
  • İkisi de oldukça heyecanlı bir blockchain meraklısı.
  • Etherscan’da çiftin bağlılıklarının bir kaydını görebilirsiniz…

Romantikseniz ama gündemi pek takip etmiyorsanız bilgilendirelim; romantizm tanımı değişiyor. NFT yüzükleri artık (sanal) bir gerçeklik.

Çiftin Aşkları Ethereum’a Kazındı

Evet, doğru okudunuz. İki Coinbase çalışanı, evliliklerini Ethereum’un dağıtılmış defterine kazımayı tercih etti.

Coinbase ana güvenlik mühendisi Peter Kacherginsky ve personel ürün tasarımcısı Rebecca Rose, hem blok zincirine hem de birbirlerine aşık oldular.

San Francisco’lu çift, geleneksel bir Yahudi törenine ek olarak, 14 Mart’ta ayrıca bir NFT takası gerçekleştirdi.

İbranice’de “yüzük” anlamına gelen “Tabaat” adlı tokenleri, türünün iki örneği olan bir NFT eseridir. Peter akıllı kontratı hazırladı ve yüzük resmi de sanatçı Carl Johan Hasselrot tarafından çizildi.

Eğer romantik değilseniz ve bir mantık arıyorsanız, buradaki mantık çok basittir: Gerçek nişan yüzükleri, duygusal değerleri nedeniyle değiştirilemez ve yeri doldurulamaz; aynı şeyleri NFT tokenleri de sağlayabilir.

Blockchain Aşkı Kalıcı mı?

Peter ve Rebecca, aşklarının sembolü olarak token takası yapmayı seçtiler çünkü ikisi de blok zincirinin sonsuzluğun ve kalıcılığın bir sembolü olarak uygun olduğuna inanıyorlar.

Rebecca’nın şu açıklamaları yaptı: “Bizim için, bu #NFT’lerin içine gizlenmiş dijital halkaların görüntüleri, temsil ettikleri kalıcı bağın sürekli bir hatırlatıcısı olarak kripto para cüzdanlarımızda görünecek.”

Çiftin kripto cüzdanlarındaki animasyonlar, aralarında ölümü bile geride bırakan bir bağın zincir dışı muadilleri olarak tanımlanabilir.

Rebecca ve Peter’ın kanıtladığı gibi, her şey tokenize edilebilir ve satılabilir. “Overly Attached Girlfriend” kısa süre önce neredeyse 500 bin Dolara satıldı; ayrıca Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, ilk tweetini tokenleştirdi ve 2.9 milyon Dolara sattı.

  Coinbase Halka Arz Başvurusunda Bulunduğunu Açıkladı

Sırada ne var?

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın