27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Elektronik Müzik Eserlerini NFT Olarak Yayınlayacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Armstrong, geçen yıl pandeminin doruk noktasında elektronik müzik dünyasına ilgi duymaya başladığını ifade etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Coinbase CEO’su Brian Armstrong, üç şarkısını NFT olarak yayınlamayı planladığını söylüyor.
  • Armstrong, DAVI adlı bir DJ ile birlikte çalıştı.

Coinbase bu ayın sonlarında halka açılmaya hazırlanıyor; öte yandan CEO Brian Armstrong, pek çok farklı alanla ilgilenmeye devam ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Coinbase, ABD’deki En Büyük Kripto Borsası

Coinbase, ABD’deki en değerli kripto para borsasıdır. Şirket, 730 – 800 milyon Dolar arasında bir ilk çeyrek kârı açıkladı ve borsa hisseleri, özel işlemlerde halihazırda 300 Doların üzerinde satılıyor.

Görünüşe göre Armstrong’un hobileri için de ayıracak önemli bir zamanı var.

Bugün attığı bir tweette Armstrong, yakın gelecekte DAVI adlı bir DJ ile birlikte elektronik müzik eserlerini yayınlamayı planladığını söyledi. Üç orijinal şarkı, NFT (değiştirilemeyen tokenler) şeklinde müzayedeye çıkarılacak. NFT piyasası, son birkaç ay içinde çok sıcak bir pazar yaratan dijital koleksiyonlar olarak ün kazandı.

Müzisyenlerin NFT İlgisi Artarak Devam Ediyor

Grimes, Jacques Greene ve Yaeji gibi elektronik müzisyenler kendi NFT’lerini halihazırda yayınladı. M.I.A. da yarın bir açık artırma yapmayı planlıyor.

Armstrong, elektronik müzik üzerine yan projesi olan ilk milyarder değil: Goldman Sachs CEO’su David Solomon da elektronik müzik eserleri ile tanınıyor ve pandemi döneminde online konserler veriyor.

Armstrong, DAVI’nin (gerçek adı David Khanjian) kendisine geçen yıl elektronik müzik üretmenin temel dinamiklerini (Ableton Live adlı uygulamayı kullanarak) ürettiğini söyledi. Üç NFT, Coinbase’in girişim kolu tarafından finanse edilen özel bir NFT müzayede evi olan Zora’da açık artırmaya çıkarılacak.

Muhtemelen bir kripto milyarderi olmayan DAVI isimli sanatçı ise NFT satışlarından elde edilen gelirin sahibi olacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar