9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Kripto Para Düzenleyicileri İle Görüşüyor

Önemli Gelişmeler

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kripto para mevzuatına bir açıklık getirme çağrısında bulunuyor.

blank

Haberin Özeti

  • Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kripto para düzenleyicileri ile görüşmek adına Washington’a gitti.
  • Armstrong, kripto para mevzuatı bir açıklık ve netlik getirilmesi gerektiğini düşünüyor.

Coinbase kurucusu Brian Armstrong, Washington’daki görüşmelerinde hiçbir zaman çok şanslı olmadı. Ancak Armstrong, yine de Bitcoin piyasası ve Coinbase’in rolü ile ilgili görüşmeler yapmak için Kongre Binasına gitti.

blank

Coinbase CEO’su haftayı Washington’da Kongre üyeleri ve federal kurumların başkanları ile geçirdi. Armstrong, bugün yaptığı açıklamada ise, “Görüşmelerinde hedefi, yakın ilişkiler kurmak ve kripto ile ilgili soruları yanıtlamaya yardımcı olmak.” dedi. Armstrong daha sonrasında, kripto para endüstrisindeki düzenleyici netlik eksikliğinin altını çizdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Coinbase ve Armstrong

Coinbase, 2012’de kurulduğunda hızla kripto paranın merkezi haline geldi. Bitcoin ticareti için ana borsa ve iki yıl içinde bir milyon kullanıcıya ulaştı.

Armstrong şirketi kurduğundan ve CEO’luk görevini üstlediğinden bu yana geçen 9 yılda, kripto o kadar hızlı ilerledi ki, düzenleyiciler onu tanımlama konusunda son derece başarısız kaldı.

Özellikle ABD’de yaşanan bu net tanım eksikiliği, pek çok kripto firmasının yurt dışına taşınmasına ve faaliyetlerine yeni başlayan firmaların da şirket kuruluşlarını yurt dışında gerçekleştirmesine yol açtı.

Güvenli Liman

Armstrong’un çözümü ise SEC üyesi Hester Peirce tarafından da önerilen “Safe Harbor (Güvenli Liman)” yasalarını uygulamak. Bu sayede, herhangi bir kripto para şirketi SEC tarafından menkul kıymet olup olmadığı yönünde değerlendirilmeden önce şirkete belli bir süre tanınması ve bu süre içinde şirketin ademi merkeziyetçi yapısını tamamen oturtması bekleniyor. Ancak Armstrong, bu düzenlemenin halihazırda geç kaldığının da altını çiziyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Madencileri Artık Blok Başına 1 BTC Kazanıyor

Coinbase CEO’su ayrıca düzenleyicilerle yaptığı görüşmede, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) konusunda Çin’in ne kadar yol kat ettiğini ve ABD’nin bu anlamda geride kaldığını da dile getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend