1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Coinbase CEO’sunun Mayıs Ayında Fed Başkanı Powell ile Görüştüğü Ortaya Çıktı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Coinbase CEO’su Brian Armstrong ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın 11 Mayıs’ta görüştüğü ortaya çıktı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Coinbase CEO’su Armstrong ve Fed Başkanı Powell’ın 11 Mayıs tarihinde görüştüğü ortaya çıktı.
  • Armstrong, 14 Mayıs’ta attığı bir tweette bazı federal kurum başkanları ile görüştüğünü yazmış ancak Powell isminden özel olarak bahsetmemişti.

Fed kayıtlarına göre, Federal Rezerv başkanı Jerome Powell, 11 Mayıs’ta Coinbase CEO’su Brian Armstrong ile bir toplantı yaptı. Toplantıda eski Meclis Başkanı Paul Ryan da yer aldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Armstrong ve Powell Görüşmesi

Coinbase CEO’su Armstrong 14 Mayıs’ta attığı tweette, “haftanın çoğunu Washington DC’de Kongre üyeleri ve çeşitli federal kurumların başkanlarıyla geçirdiğini” yazmış; ancak Powell ile görüştüğünü özel olarak belirtmemişti.

Toplantı, Fed’in merkez bankası dijital para birimine (CBDC) ilişkin araştırmasını ve gelecek planlarını duyurmasından hemen sonra gerçekleştirildi.

Fed’in Dijital Dolar Çalışmaları

Fed, bir süredir dijital para üzerinde çalışıyor. Powell ise CBDC geliştirmek için acele etmek istemediklerini belirtiyor. Çin’in halihazırda ülke çapında kapsamlı dijital Yuan testleri yapmasına rağmen Fed başkanı Powell, ABD’nin ihtiyatlı davranmaya devam etmesi gerektiğini dile getiriyor.

Fed başkanı konu ile ilgili 20 Mayıs’ta yayınladığı bir video mesajda, “Bir CBDC’nin tasarımı, para politikası, finansal istikrar, tüketicinin korunması, yasal çerçeve ve gizlilik alanında detaylı bir analiz gerektiriyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Bu açıklamadan bir gün önce de Para Birimi Denetçisi Michael Hsu, Fed ve FDIC işbirliğinde özellikle kripto paraya odaklanan kurumlar arası bir görev gücü oluşturma önerisinde bulundu.

Armstrong ve Powell arasında 11 Mayıs’ta gerçekleşen toplantı, Bitcoin ve diğer kripto para fiyatlarındaki ani bir çöküşle aynı zamana denk geldi. O hafta boyunca Bitcoin 50.000 Dolardan 40.000 Dolar seviyesine geriledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar