28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Coinbase, DeFi Erişimini İyileştirmek İçin Bir Chrome Uzantısı Geliştirecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Coinbase’in Chrome entegrasyonu, DeFi’nin şaşırtıcı dünyasını ana akım kripto kullanıcıları için kolaylaştırmayı vaat ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Coinbase’in yeni Chrome uzantısı, DeFi dünyasına erişimi kolaylaştırmayı hedefliyor.
  • Tarayıcıyı kullananlardan, bir güvenlik önlemi olarak, telefonlarındaki işlemleri doğrulamaları istenecek.

Merkezi olmayan finans (DeFi), şu anda kripto endüstrisindeki en sıcak gelişmelerden biri. ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase ise DeFi dünyasına erişimi kolaylaştırmayı amaçlayan bir Chrome eklentisi geliştiriyor.

Binance indirim kodu

Coinbase Cüzdan Nedir?

Coinbase’in bir yan uygulaması olan Coinbase Cüzdan, 2018’den bu yana var; ancak uygulama, kullanıcıların telefonlarındaki Cüzdan uygulaması içinden Uniswap gibi dapp’lara (merkezi olmayan uygulamalar) erişmelerini zorunlu kılıyor. 2019’da şirket, kullanıcıların bir QR kodunu tarayarak masaüstü sitelerine erişmesine olanak tanıyan bir özellik ekledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Coinbase tarafından yapılan son açıklamada ise, “Yeni eklenti, masaüstünde dapp’lara anında erişim sağlayacak. Cüzdan hesabınızı Chrome uzantısına bir kez bağladıktan sonra, tek bir tıklamayla tüm dapp’lara göz atmakta özgür olacaksınız. Bu, size binlerce kripto paraya erişim, merkezi olmayan borsalarda (DEX) alım satım, NFT piyasasına giriş gibi özellikler kazandıracak.” ifadeleri kullanıldı.

Coinbase kıdemli ürün yöneticisi Sid Coelhu-Prabho, Cüzdan kullanıcılarının, Chrome aracılığıyla çeşitli dapp’lara erişmek için tek seferlik bir kurulum yapmalarının yeterli olacağını söyledi. Ancak kullanıcılar, telefonlarına işlemi doğrulamalarını isteyen bir bildirim almaya devam edecek. Bu, bir tarayıcı eklentisinde özel anahtarları saklamanın riskleri göz önüne alındığında oldukça önemli bir güvenlik özelliği olarak görülüyor.

DeFi ve NFT Piyasasına İlgi Patlama Yaşadı

Coelho-Prabhu, Chrome uzantısının DeFi’yi sıradan kullanıcılar için daha erişilebilir hale getirmeyi amaçladığını söyledi. Coelho-Prabhu, ayrıca, mevcut DeFi deneyiminin “genel kullanım için yeterli olmadığını” kabul etse de; bunun önümüzdeki aylarda önemli ölçüde gelişeceğini dile getirdi.

İlgili Haber:  Visa, Sanatçıların ve Küçük İşletmelerin NFT Piyasasına Girmelerine Yardımcı Olacak

Coinbase yöneticisi Coelho-Prabhu, Coinbase Cüzdan’ın halihazırda 1 milyon kullanıcısı olduğunu söyledi. Merkezi olmayan uygulamaların yanı sıra NFT piyasasına yönelik taleplerde de patlama yaşadıklarını belirten kripto para yöneticisi, Coinbase’in ilerleyen süreçte her iki alanda yönelik eğitim kaynaklarını geliştireceğini kaydetti.

Coinbase’in birincil uygulaması, kullanıcıları Coinbase Cüzdanına yönlendirmek için etkili bir araç olsa da; yine de kendi Chrome uzantısına sahip en popüler dapp gezgini olan MetaMask’ın gerisinde kaldığını belirtmek gerekiyor. Bu arada, My Ethereum Wallet (MEW olarak biliniyor) ve Rainbow da bu anlamda gelecek vaad eden ve hem Coinbase hem de MetaMask ile rekabet edebilecek uygulamalar olarak gösteriliyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar