9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Coinbase, Destek Personeli Sayısını Ocak Ayından Bu Yana 5 Kat Artırdı

Önemli Gelişmeler

Coinbase, müşteri hizmetleri şikayetlerine yönelik bir analiz yayınladı.

blank

Haberin Özeti

  • Ocak ayından bu yana Coinbase destek personeli sayısında 5 kat artış oldu.
  • Önümüzdeki aylarda borsanın daha fazla canlı yardım özelliği sunması bekleniyor.

Brian Armstrong, bundan 9 yıl önce Coinbase’i kurduğundan bu yana müşteri şikayetleri şirketin en önemli sorunlarından biri oldu. 2018’de Mashable, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Bilgi Edinme Özgürlüğü Erişimi talebi yoluyla 134 sayfalık müşteri şikayetleri raporu sundu.

blank

Coinbase Kullanıcılarının İki Önemli Sorunu

O zamanlar ortaya çıkan tablo, hoşnutsuz Coinbase kullanıcılarının genel olarak iki sorunu olduğunu gösteriyordu: Bazı fonların gizemli bir şekilde ortadan kaybolması ve bazı hesapların aniden kilitlenmesi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Coinbase bu yılın Nisan ayında halka arz edildiğinde, The New York Times, Coinbase müşterilerinin hâlâ devam eden fonların kaybolması ve hesapların kilitlenmesi sorunlarına tekrar işaret etti.

Coinbase Sorunlarla Nasıl Başa Çıkıyor?

Devam eden şikayetlere rağmen Coinbase, işlerin daha iyiye gittiğini söylüyor. Müşteri desteği başkan yardımcısı Casper Sorensen, dün yayınlanan analizde, borsanın müşteri şikayetlerini ve şikayet birikmesini önemli ölçüde azalttığını belirtti.

Sorensen, yılın başından bu yana, toplam kullanıcı tabanının %28 oranında artmasına rağmen, Coinbase’in aktif müşterilerinin şirketle bir şikayet üzerine iletişim kurma düzeyinin %70 oranında azaldığını söyledi.

Sorensen, Coinbase’in bu amaç için fazladan 3.000 müşteri temsilcisi işe alarak müşteri destek personel sayısını yılın başından bu yana beş katına çıkardığını kaydetti. Müşterileri, hesaplarını dolandırıcılıklardan nasıl koruyacakları konusunda eğitmek ve varlıklı müşterilere iki faktörlü doğrulama kontrollerini uygulamalarını önermek de söz konusu müşteri temsilcilerinin diğer önemli görevleri olarak öne çıktı.

Sorensen, ayrıca, “Önümüzdeki aylarda borsa, canlı sohbet ve telefon desteği başlatmayı planlıyor.” dedi.

İlgili Haber:  Analistlere Göre 100 Milyar Dolarlık Coinbase Değerlemesi Çok Yüksek

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend