4 Temmuz 2022, Pazartesi
26.6 C
İstanbul

Coinbase, Ethereum 2.0 Staking Ödülleri için Bekleme Listesini Açıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Coinbase, Ethereum stake ödüllerinde %7.5’e kadar APR sunuyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Coinbase kullanıcıları, Ethereum 2.0 stake etme ödülleri kazanabilecekleri listeye kaydolabilir.
  • Coinbase kullanıcıları, hisseleriyle %7.5’e kadar APR kazanabilirler.
  • Bazı diğer borsalar da Eth2 staking ödülleri sunuyor.

Ethereum 2.0, iki ay önce yayınlandığında Coinbase, stake işlemlerini destekleyeceğini açıklamıştı.

Binance indirim kodu

Ethereum 2.0 Ağı Büyümeye Devam Ediyor

Borsa, bugün bekleme listesini açtı. ETH varlıklarının tamamını veya bir kısmını kilitlemekle ilgilenen kullanıcılar, %7.5’e kadar APR kazanmak için kaydolabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Coinbase’in kıdemli ürün müdürü Rhea Kaw, yayınladığı bir blog gönderisinde, “Bugün bekleme listesine katılarak, müşteriler ETH2 stake ödülleri kazanmak için ilk sıralarda yer alabilir. Bu şekilde ödül kazanma fırsatı, yalnızca kripto tabanlı finansal hizmetlerle mümkün oluyor.” dedi.

Ethereum, mevcut iş kanıtı (PoW) blok zincirinden, çok daha fazla işlemi etkin bir şekilde gerçekleştirebilecek hisse kanıtı (PoS) ağı Ethereum 2.0’a geçiş yapıyor. Bu tamamlandığında ağ yoğunluğu sınırlanacak ve gaz fiyatları kontrol altında tutulacak.

Merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının çoğu Ethereum ağına inşa edildiği için, işlemlerin hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi büyük önem taşıyor.

ETH 2.0 Ağındaki “Doğrulayıcı” Nedir?

Eth2 henüz tam olarak faaliyete geçmemiş olsa da, yine de daha fazla “doğrulayıcı” toplamaya devam ediyor. Doğrulayıcılar, işlemleri gerçekleştiren ve yeni bloklar oluşturan madencilerin PoS eşdeğeri olarak tanımlanıyor.

Teknik olarak, doğrulayıcı olmak için 32 ETH’ye ihtiyacınız var. Ancak borsalar, biriktirebilecekleri ve hisselerini alabilecekleri kullanıcılar üzerinde daha fazla duruyor. Coinbase ile stake işlemini gerçekleştirerek, doğrulama sorumluluğunu ve risklerini Coinbase’in üstlenmesine izin vermiş olursunuz.

Coinbase bugün yapılan duyuru ile insanların stake edilmiş ETH ticareti yapmasına izin vereceğini belirtti. Ancak bir dezavantaj olarak, şu an için kilitli olan ETH’ye kullanıcıların dokunamayacağını da not olarak ekledi.

İlgili Haber:  Binance'deki Bitcoin Ticareti Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü

Konu ile ilgili başka bir sorun ise: Sözleşmeye daha fazla ETH yatırıldıkça, doğrulayıcılara dağıtılan maksimum ödül azalır. Sözleşmedeki mevcut miktar, 3 milyon ETH seviyesinde. Bu da yaklaşık %10 oranında doğrulama ödülü anlamına geliyor. Örneği bu miktar 8 milyon ETH seviyesine yükseldiğinde ödüllerin %5.88 oranına gerilemesi bekleniyor.

Ethereum son aylarda olduğu gibi popüler hale gelmeye devam ederse, müşterilere verilen APR de zarar görebilir.

Coinbase, diğer blockchain ağları Tezos ve Cosmos için de halihazırda stake etme ödülleri sunuyor. Kraken gibi rakip kripto para borsaları da şu anda Eth2 staking ödülleri sağlıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar