30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Coinbase, Ethereum Rakibi Avalanche’yi Listeledi: Kripto Paranın Fiyatı Yükselişe Geçti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum rakibi Avalanche’nin AVAX tokeni hem standart Coinbase platformunda hem de Coinbase Pro’da listelendi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Coinbase, pek çok yeni kripto varlığını listelemeye devam ediyor.
  • Borsa, bugün standart ticaret platformu için Avalanche’yi listelediğini açıkladı.

Avalanche artık Coinbase’in Android ve iOS mobil uygulamalarında işlem yapmak için kullanılabilir hale geldi. Borsadan yapılan açıklamaya göre, kullanıcılar bugünden itibaren standart Coinbase platformunda AVAX ticareti yapabilir, gönderebilir, alabilir ve saklayabilir.

Binance indirim kodu

AVAX Fiyatı Yükseliyor

Avalanche (AVAX olarak listeleniyor), borsanın “profesyonel” ticaret platformu olan Coinbase Pro’da dün itibariyle listelenmişti. Bu haberlerin ardından AVAX’ın fiyatı son 24 saatte %6 oranında arttı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Avalanche, 14 milyar Doların üzerinde bir piyasa değeri ile 12. en değerli kripto para konumunda yer alıyor. Solana ve diğer yeni nesil blok zinciri platformları gibi, Avalanche da genellikle bir “Ethereum katili” olarak nitelendiriliyor.

Ethereum Rakibi Avalanche

Avalanche, Ethereum’a benzer şekilde, merkezi olmayan uygulamalar ve çok işlevli blok zincirler oluşturmak isteyen geliştiriciler için açık kaynaklı bir platform olarak öne çıkıyor. Ancak Avalanche geliştiricileri, Ethereum’dan daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli olduklarını iddia ediyor.

Avalanche şimdiye kadar da gerçekten iyi bir performans gösterdi. AVAX’ın fiyatı son birkaç ayda önemli ölçüde yükseldi ve geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 79.31 Dolara ulaştı. CoinGecko verilerine göre, AVAX fiyatı o zamandan bu yana %17 oranında düştü. AVAX, bugün 65.47 Dolar seviyesinden işlem görüyor.

San Francisco merkezli Coinbase borsası ise son olarak yaptığı duyuruda, daha pek çok kripto parayı listelemek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. ABD’li kripto borsası, yalnızca bu yılın ilk altı ayında 29 yeni kripto parayı ticaret platformlarına ekledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar