27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Coinbase, Ethereum Tabanlı DeFi Yönetim Tokeni YFI’yı Listeledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

YFI’yi Pro sürümüne ekledikten üç gün sonra Coinbase, yearn.finance’ın popüler DeFi yönetim tokenini tüm kullanıcılarına sundu.

Binance indirim kodu

Coinbase tarafından yapılan son açıklamalar ışığında, YFI yönetim tokeninin şirket tarafından listelendiği öğrenildi. New York dışında Coinbase’in kullanıldığı her bölgede söz konusu YFI ile alım satım işlemleri gerçekleştirilebilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yearn.finance, kullanıcıların platforma yatırılan kripto para birimleri üzerinden faiz geliri elde etmelerini sağlar. Ek bir kazanç olarak da merkezi olmayan ağın yönetiminde onlara bir söz hakkı veren YFI yönetim tokeni sahibi olurlar.

YFI, Üreticisini Bile Şaşırttı

“0 finansal değere” sahip olacak şekilde tasarlayan kurucusu Andre Cronje’yi şaşırtan YFI’nin fiyatında ani artışlar meydana geldi. 7 Ağustos tarihine kadar 4.500 dolar değerine erişen YFI, bugün itibariyle ise 33.500 dolar seviyesine ulaştı. Tokenin şu an itibariyle toplam olarak 1 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri olduğu bildiriliyor. Buna rağmen ilk 20 token arasında yer alamıyor.

YFI, yönetim tokeni olarak bilinen ve Ethereum tabanlı dijital varlıkların büyüyen sınıflarından biridir. Daha dün gerçekleşen bir yenilik ile merkezi olmayan Uniswap kendi borsasını başlatarak yönetim tokeni trendine dahil oldu.

Tokenlerin kendi standartlarını karşılaması şartıyla, bazı büyük borsalara devredilmesi ile rakamlar çok daha cazip bir hale geliyor. Pazartesi günü Coinbase Pro özelinde YFI yönetim tokeni için bir destek güncellemesi eklenmişti. Şimdi ise, yalnızca üç gün sonra, YFI herkesin kullanımına sunuldu.

Artık ABD Doları ile Satın Alma İşlemi Yapılabilir

Coinbase listesine eklenmesi, tokenin değeri için son derece anlamlı görünüyor. Çünkü bu yenilik ile birlikte kullanıcılar, ABD doları ile satın alma işlemi gerçekleştirebilirler. YFI halihazırda Coinbase’in ana rakibi olarak bilinen Binance yapısında bulunurken, oradaki kullanıcılar YFI’yı, Bitcoin ya da üç stablecoin karşılığında satın alabiliyor.

Coinbase ‘in söz konusu listelemeyi duyurmasından bu yana, YFI borsa içerisinde en çok talep gören ve işlem hacmi kaydedilen 36. token oldu.

Coinbase, YFI’nın yanında ayrıca merkezi olmayan borsa Loopring’e yerel Ethereum tabanlı token olan LRC’yi de dahil etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar