Coinbase, Ethereum Tabanlı DeFi Yönetim Tokeni YFI’yı Listeledi

Son güncelleme: 4 ay önce

YFI’yi Pro sürümüne ekledikten üç gün sonra Coinbase, yearn.finance’ın popüler DeFi yönetim tokenini tüm kullanıcılarına sundu.

Coinbase tarafından yapılan son açıklamalar ışığında, YFI yönetim tokeninin şirket tarafından listelendiği öğrenildi. New York dışında Coinbase’in kullanıldığı her bölgede söz konusu YFI ile alım satım işlemleri gerçekleştirilebilir.

Yearn.finance, kullanıcıların platforma yatırılan kripto para birimleri üzerinden faiz geliri elde etmelerini sağlar. Ek bir kazanç olarak da merkezi olmayan ağın yönetiminde onlara bir söz hakkı veren YFI yönetim tokeni sahibi olurlar.

YFI, Üreticisini Bile Şaşırttı

“0 finansal değere” sahip olacak şekilde tasarlayan kurucusu Andre Cronje’yi şaşırtan YFI’nin fiyatında ani artışlar meydana geldi. 7 Ağustos tarihine kadar 4.500 dolar değerine erişen YFI, bugün itibariyle ise 33.500 dolar seviyesine ulaştı. Tokenin şu an itibariyle toplam olarak 1 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri olduğu bildiriliyor. Buna rağmen ilk 20 token arasında yer alamıyor.

YFI, yönetim tokeni olarak bilinen ve Ethereum tabanlı dijital varlıkların büyüyen sınıflarından biridir. Daha dün gerçekleşen bir yenilik ile merkezi olmayan Uniswap kendi borsasını başlatarak yönetim tokeni trendine dahil oldu.

Tokenlerin kendi standartlarını karşılaması şartıyla, bazı büyük borsalara devredilmesi ile rakamlar çok daha cazip bir hale geliyor. Pazartesi günü Coinbase Pro özelinde YFI yönetim tokeni için bir destek güncellemesi eklenmişti. Şimdi ise, yalnızca üç gün sonra, YFI herkesin kullanımına sunuldu.

Artık ABD Doları ile Satın Alma İşlemi Yapılabilir

Coinbase listesine eklenmesi, tokenin değeri için son derece anlamlı görünüyor. Çünkü bu yenilik ile birlikte kullanıcılar, ABD doları ile satın alma işlemi gerçekleştirebilirler. YFI halihazırda Coinbase’in ana rakibi olarak bilinen Binance yapısında bulunurken, oradaki kullanıcılar YFI’yı, Bitcoin ya da üç stablecoin karşılığında satın alabiliyor.

  USDC Stablecoin Arzı 2020 Yılında %250 Artış Gösterdi. İşte Nedeni!

Coinbase ‘in söz konusu listelemeyi duyurmasından bu yana, YFI borsa içerisinde en çok talep gören ve işlem hacmi kaydedilen 36. token oldu.

Coinbase, YFI’nın yanında ayrıca merkezi olmayan borsa Loopring’e yerel Ethereum tabanlı token olan LRC’yi de dahil etti.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın