18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Coinbase (COIN) Hisse Senedinde %13’lük Düşüş Yaşandı: İşte Nedeni!

Önemli Gelişmeler

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, Salı günü 3. Çeyrek kazanç raporlarını açıklamasının ardından hisse senedi fiyatında %13’lük bir düşüş yaşadı.

blank

Haberin Özeti

  • Coinbase, geçtiğimiz gün 3. Çeyrek kazanç raporlarını açıkladı.
  • Raporun duyurulmasının ardından COIN hisse senedi fiyatı %13 oranında geriledi.

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, Salı günü 3. Çeyrek kazanç raporlarını açıklamasının ardından hisse senedi fiyatında %13’lük bir düşüş yaşadı.

blank

Nasdaq’tan gelen veriler, COIN’in son 24 saat içinde %13.24 oranında düştüğünü gösteriyor. COIN, günü 310.58 Dolar fiyatından kapattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

COIN fiyatı Temmuz ayında da 221 Doların altına kadar düşmüş; ancak geçen ay etkileyici bir fiyat rallisi başlatarak Salı günü 357.39 Dolara kadar yükselmişti.

Coinbase, 3. Çeyrek’te Hedefi Tutturamadı

Coinbase, Salı günü 2021 yılının 3. Çeyreğinde 406 milyon Dolarlık kazanç bildirse de; bu, borsanın 1.6 milyar Dolarlık net gelir açıkladığı 2. Çeyreğe göre %75’lik bir düşüş anlamına geliyordu.

Yine de bu yıl Nisan ayında Nasdaq’ta halka açık bir şirket olarak işlem görmeye başlayan Amerika’nın en büyük kripto para borsası, 2020’nin 3. Çeyreğine göre %500 oranında daha fazla gelir elde etti.

Hissedarlarına gönderdiği bir mektupta borsa, “Sonuçlarımızın açıkça gösterdiği gibi işimiz bir hayli dalgalı. Borsamız, çeyrekten çeyreğe değer kazanacak bir yatırım değil. Kripto ekonomisinin büyümesine ve ürünlerimiz aracılığıyla kullanıcılara hizmet verme yeteneğimize bağlı olarak uzun vadeli bir yatırımdır. Yatırımcılarımızı bu bakış açısına sahip olmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

COIN Fiyatının Düşmesine Neden Olan Etkenler

Eylül ayında da Coinbase, USDC stabil koin varlıklarına yüksek faiz getirisi sağlamak için tasarlanmış bir ürün olan Lend’i piyasaya sürme planlarını rafa kaldırmıştı.

İlgili Haber:  Paxful, Kendi Fiat-Kripto Kanalını Bithumb'a Taşıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC), bu ürünün “kayıt dışı bir menkul kıymet” hizmeti olabileceğini söylemesi ve Coinbase’i mahkemeye vermekle tehdit etmesi üzerine Lend programı durduruldu.

Öte yandan borsa, son çeyrekte aylık işlem yapan kullanıcı sayısının da 8.8 milyondan 7.4 milyona düştüğünü açıkladı.

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi popüler kripto paraları listelemesine rağmen borsanın işlem hacmi de bir önceki çeyrekteki 462 milyar Dolardan 327 milyar Dolara geriledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend