Coinbase Hisseleri, Halka Açık Listeleme Ayrıntılarının Yayınlanmasının Ardından Yükselmeye Devam Ediyor

Coinbase Perşembe günü S-1 düzenleme dosyasını yayınladı. Bu durum, FTX’teki ön listeleme hisselerinin fiyatını artıyor.

Haberin Özeti

  • Coinbase, Perşembe günü halka açık Nasdaq listesinin ayrıntılarını yayınladı.
  • Borsa, kripto türevleri ticaret platformu FTX’te listelenen hisselere sahip.
  • İnsanlara halka arz öncesinde yatırım yapma şansı veren borsanın hisse fiyatı artışa geçti.

Kripto borsası Coinbase’in halka arz öncesi hisseleri, Perşembe günü S-1 düzenleme dosyalarının yayınlanmasının ardından yükselmeye devam ediyor.

CBSE Fiyatı Bir Ayda %45 Arttı

Kripto türevleri ticaret platformu FTX’te işlem gören hisse senetleri CBSE şu anda 395 Dolardan işlem görüyor. Yaklaşık bir ay önce, bu hisseler sadece 272 Dolar değerindeydi. Bu da neredeyse %45 oranında bir artış yaşandığı anlamına geliyor.

Ancak FTX verilerine göre, son 24 saatte sadece 71.628 Dolar değerinde CBSE alınıp satıldı.

Milyarder Sam Bankman-Fried tarafından işletilen kripto ticaret platformu FTX, Nasdaq’ta halka açılmadan önce insanların Coinbase’e yatırım yapmasına olanak tanıyor. Şirket, bunu yapmak için bir vadeli işlem öncesi sözleşme piyasası yayınladı. Coinbase hisseleri, önümüzdeki haftalarda doğrudan listeleme yoluyla Nasdaq’ta görücüye çıkacak.

Şu anda Nasdaq Private Market’te Coinbase hissesi için ikincil bir piyasa da bulunuyor. Bu, Coinbase çalışanları gibi kazanılmış öz sermayeye sahip olanların, halka arzdan önce hisse senedi alıp satabileceği anlamına geliyor.

Coinbase, Bitcoin Boğa Koşusundan 322 Milyon Dolar Kar Sağladı

Coinbase halka açık listelemesi ile ilgili heyecan oldukça yüksek seviyede. Coinbase’in Perşembe günü listelemenin finansal detaylarını yayınlamasının hemen ardından Bitcoin fiyatı 50.447 Dolardan 51.982 Dolara yükseldi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan belge, Coinbase’in olağanüstü derecede iyi iş çıkardığını gösterdi: Borsa, Bitcoin boğa koşusu sayesinde, geçen yıl elde ettiği 1.2 milyar Dolarlık gelir üzerinden 322 milyon Dolarlık kar sağladı.

  Bitcoin Fiyatı Neden Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşamadı?

Şirketin bir yıl önce 30 milyon Dolar zarar açıkladığı düşünüldüğünde bu, hiç de fena değil.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın