28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Coinbase, İkinci Çeyrekte 1.6 Milyar Dolarlık Rekor Kâr Açıkladı; Ethereum Ticareti ise Bitcoin’i Geride Bıraktı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Coinbase, 30 Haziran’da sona eren üç aylık dönemde rekor kâr ve gelir bildirdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Coinbase, üç aylık rekor kâr ve gelir rakamlarını yayınladı.
  • Kripto borsası, ayrıca, 100 milyon Dolarlık işlem dışı gelir bildirdi.
  • Ethereum ise işlem hacminde ilk kez Bitcoin’i geçti.

Coinbase Salı günü ikinci çeyrek kazançlarını açıkladı; ve ilk çeyrekte yayınladığının neredeyse iki katı olan 1.6 milyar Dolarlık bir kâr bildirdi. Şirket, ayrıca, 2.03 milyar Dolarlık gelir açıkladı.

Binance indirim kodu

Coinbase, Rekor Kâr Bildirdi

Coinbase borsası, perakende “Aylık İşlem Yapan Kullanıcıların (MTU’lar) 2021’in ilk çeyreğine göre %44 oranında artarak 8.8 milyona çıktığını” ve toplam doğrulanmış kullanıcı tabanının 68 milyona çıktığını belirterek kullanıcı etkinliğinde “net” bir artış olduğunu duyurdu. Buna ek olarak şirket, 100 milyon Doların üzerinde abonelik ve hizmet getirisi bildirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dikkate değer başka bir veride ise; Ethereum’daki ticaret hacminin, Coinbase platformunda ilk kez Bitcoin’i geride bıraktığı idi. Ethereum, borsadaki ticaret hacminin %26’sını oluştururken; Bitcoin ise %24 seviyesinde kaldı.

Hissedarlara gönderilen ikinci çeyrek mektubunda Coinbase, kripto pazarındaki artan katılımcı çeşitliliğine de değindi. Şirket, şu anda 9.000’den fazla kurumsal müşteriye sahip olduğunu belirtti.

Coinbase Hisse Senedi Fiyatı Yükseliyor

Öte yandan Coinbase’in hisse fiyatı da son haftalarda önemli ölçüde yükseldi ve Salı sabahı 280 Dolar seviyesini gördü. Bu, Haziran ayında 220 Dolara kadar düşen Coinbase hisse senedi için belirgin bir yükseliş anlamına geliyor.

Coinbase’in kazançları ikinci çeyrek için beklentilerin çok üzerinde olsa da; bunun çoğu, bu bahar aylarında kripto piyasalarının benzeri görülmemiş bir artış yaşamasından kaynaklandı. Borsa yetkilileri de söz konusu büyümenin ve fiyat oynaklığının ikinci çeyrek kazançlarını güçlendirdiğini kabul etti; ve bu performansı tekrarlamanın “pek mümkün olmayacağını” belirtti. Şirket, “Sonuç olarak, perakende MTU’ların ve toplam işlem hacminin 3. çeyrekte, 2. çeyreğe kıyasla daha düşük olacağını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar