27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Coinbase, Japonya’da Kripto Para Borsası Başlattığını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Coinbase, Mitsubishi UFJ Financial Group ile yaptığı ortaklık çerçevesinde Japonya’daki perakende yatırımcıları çekmeyi umuyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Coinbase, Mitsubishi UFJ Financial Group ile yaptığı ortaklık çerçevesinde Japonya’da bir kripto borsası başlattığını duyurdu.
  • Borsada desteklenecek olan ilk beş varlık arasında Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash ve Stellar yer alıyor.

Coinbase bugün, dünyanın en büyük dijital varlık pazarlarından biri olan Japonya’da bir kripto para borsasının başlatıldığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Coinbase Japonya’da!

Lansmanın, şirketin küresel genişleme stratejisinin bir parçası olduğu ve 40 milyona varan müşterisiyle Japonya’nın önde gelen finans kuruluşlarından biri olan Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) ile ortaklaşa yürütüldüğü belirtildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şirket, “Japonya’da yerel düzenlemeler ile tamamen uyumlu, kullanımı kolay ve en güvenilir borsa” olmayı hedefliyor. Coinbase, Japon müşterilerinin MUFG’nin Hızlı Para Yatırma hizmeti aracılığıyla kolay bir şekilde ticaret yapmasını sağlayacak.

Coinbase, bu ayın başlarında yaptığı açıklamada, yılın ikinci çeyreğinde 1.6 milyar Dolarlık rekor bir kâr elde ettiğini duyurdu.

Coinbase, Öncelikle Perakende Ticareti Hedefliyor

Coinbase, Japonya’da başlangıçta ticaret hacmine göre en büyük 5 kripto paraya dayalı perakende ürünler sunacağını; gelecekte de daha fazla varlık ve ürünün piyasaya sürüleceğini belirtti.

Bloomberg tarafından bildirildiği üzere, desteklenecek olan ilk beş varlık arasında Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash ve Stellar yer alıyor. Daha sonraki aşamada ise şirket, kurumsal yatırımcılar için hizmet sunmaya başlayacak.

Yeni bir aktör olarak Coinbase, ülkede bitFlyer, BitBank, CoinCheck ve yakın zaman önce hacklenen Liquid de dahil olmak üzere birçok yerleşik kripto para borsası olduğundan, sert bir rekabetle karşı karşıya kalacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar