25 Mayıs 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Coinbase, Kripto Data Servisi Skew’i Satın Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bu, Coinbase’in halka açıldığından beri gerçekleştirdiği ilk büyük satın alma işlemi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Coinbase, bir kripto veri ve analiz platformu olan Skew’i satın alıyor.
  • Bu, kripto sektöründe devam eden son satın alma trendinin bir parçası.

ABD’deki en büyük kripto para borsası olan Coinbase, Londra merkezli veri ve analiz firması Skew’i satın alıyor. Bugün açıklanan satın alma işlemi, Coinbase’in kurumsal yatırımcılara gerçek zamanlı veri sağlamasına olanak tanıyacak.

Binance indirim kodu

Skew Nedir?

Skew, 2018 yılında Emmanuel Goh ve Tim Noat tarafından kuruldu. Firma, kripto tüccarlarına özel piyasa verileri ve grafikler sunuyor. Bu anlamda, Messari ve TradingView’in en önemli rakiplerinden biri olarak görülebilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Coinbase sözcüsü konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Skew’in veri hizmetlerinden biri olan Skew Analytics’in şirketin kurumsal yatırımcılar için sunduğu platform Coinbase Prime’a entegre edileceğini söyledi.

Coinbase’in kurumsal ürün başkan yardımcısı Greg Tusar yaptığı açıklamada, “Bu satın alma yoluyla Coinbase, büyüyen kurumsal pazara hizmet etme taahhüdünü güçlendiriyor. Kripto varlıklarına yatırım yapan kurumsal şirketler için, yüksek kaliteli ve güvenli verilere erişim öneminin farkındayız.” dedi.

Coinbase ve Kurumsal Yatırım

Coinbase, 31 Mart tarihi itibarıyla platformunda 122 milyar Dolarlık kurumsal yatırıma sahip olduğunu açıkladı. Bu, platformda var olan toplam 223 milyar Dolarlık yatırımın yarısından fazlasını temsil ediyor. Coinbase, Skew’i satın almak için ne kadar ödeme yaptığını ise açıklamadı.

Bugünkü duyuru, Coinbase’in Nasdaq’ta doğrudan listelenmesinden bu yana gerçekleştirdiği ilk büyük satın alma faaliyeti oldu. Coinbase hisseleri 381 Dolar fiyatından listelendi; ancak o zamandan bu yana 300 Doların altına düştü.

Coinbase, yakın zamandaki bir başka büyük satın alma faaliyeti ile Ocak ayında blockchain altyapı şirketi BisonTrails alımını açıklamıştı. Şirket, ayrıca, geçen yıl kripto para ticaret platformu Tagomi’yi de satın almıştı.

İlgili Haber:  547 Dolara Yükselen Ethereum Fiyatı İçin Parabolik Yükseliş Gerçek Bir Olasılık

Kripto para borsası, Şubat ayında SEC’e sunduğu Form S-1 dosyasında, satın alma faaliyetlerinin devam edeceğini belirtti. Şirket, bu şekilde, kripto piyasasına geniş yelpazede stratejik yatırımlar yapmayı sürdüreceğinin altını çizdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar