28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Coinbase, Kripto Para Girişimi Zabo’yu Satın Aldığını Duyurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Coinbase, kullanıcıların kripto para cüzdanlarını entegre etmelerine yardımcı olan Zabo firmasını satın aldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Coinbase, kullanıcıların kripto para cüzdanlarını entegre etmelerine yardımcı olan Zabo firmasını satın aldı.
  • Amerikan kripto borsası, 2021 yılında şimdiye kadar, bir blockchain düğüm sağlayıcısı olan Bison Trails’i ve bir kripto veri toplayıcısı olan Skew’i de satın aldığını duyurmuştu.

Coinbase, kullanıcıları çeşitli kripto para protokolleriyle entegre etme konusunda uzmanlaşmış kripto girişimi Zabo’yu satın aldı. Firma, kullanıcıların teknolojiyi kullanarak çeşitli finansal hizmetlere erişmesine izin veren Plaid gibi uygulamalara benziyor.

Binance indirim kodu

Coinbase ve Zabo İşbirliği

Konu ile ilgili Coinbase yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, “Zabo gerçekten büyülü bir şeyin kilidini açtı: Kripto para hesaplarını bağlamayı inanılmaz derecede basit ve kolay hale getirdi.” ifadeleri kullanıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Zabo yetkililerinin yaptığı açıklamada ise, “Kripto parayı ana akım hale getirme misyonunu ilerletmede belki de diğer tüm şirketlerden daha fazlasını yapan Coinbase ile birleşmekten çok heyecanlıyız.” ifadelerini kullandı.

Coinbase’in Dikkat Çeken Kripto Yatırımları

Zabo firması, satın almanın tam değerini henüz açıklamadı. Firma, geçen yıl Mart ayında, kripto hizmetlerini daha basit hale getirme hedefiyle düzenlediği finansman turunda 2.5 milyon Dolar fon toplamayı başardı. Finansman turu Moonshots Capital tarafından yönetildi ve CoinShares, Tezos Foundation ve Blockchain Ventures gibi kripto endüstrisinin önde gelen firmaları da ciddi oranda destek verdi.

Zabo, kripto paranın, geleceğin dijital dünyasında oynayacağı rol konusunda son derece iyimser görünüyor. Firma yetkilileri konu ile ilgili, “Finans ve bilgisayar bilimi tarihi çoktan yazıldı. Ancak en iyisi henüz gelmedi… Önümüzdeki 10 yılda yaşanacak kripto para büyümesi, önceki tarihi gölgede bırakacak.” açıklamasını yaptı.

İlgili Haber:  Tayland SEC, Kripto Para Ticaretine Kısıtlamalar Getirecek Yasa Taslağını Kabul Etmedi

Öte yandan bu, Coinbase’in bir süredir devam eden kapsamlı ortaklık ve satın almalarının en son ayağı. Amerikan kripto borsası, 2021 yılında şimdiye kadar, bir blockchain düğüm sağlayıcısı olan Bison Trails’i ve bir kripto veri toplayıcısı olan Skew’i de satın aldığını duyurdu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar