27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Coinbase, Kripto Paralarda Vadeli İşlem Ticaretini Başlatmak İçin İlk Adımını Atıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para borsası Coinbase, türev ticareti için kendi kendini düzenleyen bir grup olan Ulusal Vadeli İşlemler Birliği’ne katılmayı hedefliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Coinbase, kayıtlı bir vadeli işlem komisyon şirketi olmak için Ulusal Vadeli İşlemler Birliği’ne başvurduğunu duyurdu.
  • Bu, borsanın spot ticaretin ötesine geçerek, çok daha kazançlı türev ticareti işine de girmeye çalıştığını gösteriyor.

Coinbase, bugün, kayıtlı bir vadeli işlem komisyon şirketi olmak için Ulusal Vadeli İşlemler Birliği’ne başvurduğunu duyurdu.

Binance indirim kodu

Türev Ticareti Nedir?

Bu, borsanın spot ticaretin ötesine geçerek, insanların gelecekteki fiyatlara yönelik yatırım yapabilecekleri çok daha kazançlı türev ticareti işine girmeye çalıştığını gösteriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Türevler, tipik olarak vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerini içerir. Vadeli işlemler, insanların gelecekte belirli bir tarihte Bitcoin veya başka bir kripto paranın fiyatını belirleyen sözleşmeleri alıp satmasına olanak tanır. Fiyatın düşeceğini düşünüyorsanız; daha yüksek bir fiyata satmayı ve aradaki farkı kâr olarak cebinize koymayı deneyebilirsiniz.

Opsiyon sözleşmeleri de benzer şekilde çalışır; ancak bu tip sözleşmeler, tüccarlara önceden belirlenmiş bir fiyat üzerinden kripto parayı satın alma veya satma seçeneğine olanak sağlar.

Coinbase, Türev Ticareti Alanının Uzun Süre Dışında Kaldı

ABD’de, bu tip faaliyetleri kullanıcılarına sunmak isteyen her işletme, tüm türev ürünlerin federal düzenleyicisi olan Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonuna kaydolmalıdır. Ancak bunu yapmak için, ilk olarak, kayıt sürecini ajans adına yürüten NFA’nın üyeleri olmalıdırlar.

Türev işlem ticareti, geleneksel finansal piyasalarda ve kripto parada oldukça büyük bir ticari faaliyettir. Kripto borsası Binance’deki vadeli işlem hacmi, standart borsasındaki hacmi 3’e 1 oranı ile gölgede bırakıyor.

Coinbase de bu süreçte, Binance ve diğer rakiplerinin kripto türevleri için yaklaşık 150 milyar Dolarlık bir pazar oluşturduğunu uzaktan takip etti. Her ne kadar Coinbase, Amerikan spot borsalarının kralı olsa da; anlaşılan o ki artık türev ticareti alanını rakiplerine öylece bırakmak istemiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar