Coinbase kullanıcıları, Coinbase Earn programına Compound eklenmesi sayesinde artık DeFi dünyasının en aktif sektörlerinden birine rehberli bir giriş yapabilirler.

Coinbase bugün, kullanıcılara DeFi protokolünün merkezi olmayan yönetişimine nasıl ilgi kazanacaklarını ve katılmayı öğreten bir dizi rehberli görev olan Coinbase Earn programına Compound ve COMP token ekledi.

Bileşiğin dahil edilmesi, Coinbase’in yerleşik DeFi token tüketicilerine yönelik çabalarına daha fazla ağırlık katıyor. Kredi hizmeti MakerDAO ve merkezi olmayan borsalar Kyber Network ve 0x gibi protokollerle ilgili dersleri zaten mevcut.

Compound, kullanıcıların faiz kazanmak için kripto para yatırmalarına veya kredi oluşturmak için teminat olarak kullanmalarına olanak tanır. Compound ayrıca, kontrolü geliştirme ekibinden, geliştirme kararları ve protokolün geleceğini etkileyen diğer konularda oy kullanan kullanıcı ve destekçileri topluluğuna devreten ilk DeFi uygulamalarından biriydi.

Compound, DeFi veya merkezi olmayan finans olarak bilinen bir protokol ailesindeki uygulamalardan yalnızca biridir. DeFi, aksi takdirde merkezi bir bankacılık kuruluşu tarafından yönetilecek olan finansal süreçleri yürütmek için akıllı sözleşmeler adı verilen otomatik kod kullanır. DeFi uygulamaları Ethereum gibi blockchainlerde çalıştığı için kapatılamazlar. Böylece merkezi olmayan yönetişim, hiçbir kişinin veya grubun nasıl çalıştıklarına dair kuralları mutlaka kontrol etmediği anlamına gelir.

COMP tokenları, Compound’un gelecekteki gelişimini yöneten kararlarda oy haklarını temsil etmek için kullanılır. Kripto para teminatı yatırarak veya platformda kredi alarak kazanılabilirler. DeFi kullanıcıları, Compound’a 850 milyon dolardan fazla kripto yatırdı ve şu ana kadar 5.600’den fazla kullanıcı platformu kullanarak kredi aldı.

Coinbase Earn programı, kullanıcıları genellikle söz konusu projenin yerel tokeninde, farklı kripto para birimleri içeren görevleri öğrenmek ve tamamlamak için kripto para birimi cinsinden ödüllendirir. Coinbase, çoğu yeni ve birçok mevcut kripto kullanıcısı için ana kanallardan biridir. Bu nedenle teşvik edilen kazanım dersleri, geniş bir kitleye DeFi protokollerinin gücünü gösterme potansiyeline sahiptir. Coinbase, Temmuz 2020’de satın alma ve ticaret için Compound’u eklemişti.

İlgili Haber:  Coinbase CEO'sunun Apolitik Olma Kararı Üzerine 60 Çalışan İşten Ayrıldı

Programın gerçek ödülü

COMP derslerini tamamlamanın ödülleri 10 dolardan daha az. Ancak gerçek değer, dünyanın parasını yönetme biçiminde devrim yaratma potansiyeline sahip DeFi protokolleriyle nasıl etkileşim kuracağını öğrenmekten gelir.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın