29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Coinbase Kullanıcılarına DeFi Öğrenmeleri için Ödeme Yapacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Coinbase kullanıcıları, Coinbase Earn programına Compound eklenmesi sayesinde artık DeFi dünyasının en aktif sektörlerinden birine rehberli bir giriş yapabilirler.

Binance indirim kodu

Coinbase bugün, kullanıcılara DeFi protokolünün merkezi olmayan yönetişimine nasıl ilgi kazanacaklarını ve katılmayı öğreten bir dizi rehberli görev olan Coinbase Earn programına Compound ve COMP token ekledi.

Binance indirim kodu

Bileşiğin dahil edilmesi, Coinbase’in yerleşik DeFi token tüketicilerine yönelik çabalarına daha fazla ağırlık katıyor. Kredi hizmeti MakerDAO ve merkezi olmayan borsalar Kyber Network ve 0x gibi protokollerle ilgili dersleri zaten mevcut.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Compound, kullanıcıların faiz kazanmak için kripto para yatırmalarına veya kredi oluşturmak için teminat olarak kullanmalarına olanak tanır. Compound ayrıca, kontrolü geliştirme ekibinden, geliştirme kararları ve protokolün geleceğini etkileyen diğer konularda oy kullanan kullanıcı ve destekçileri topluluğuna devreten ilk DeFi uygulamalarından biriydi.

Compound, DeFi veya merkezi olmayan finans olarak bilinen bir protokol ailesindeki uygulamalardan yalnızca biridir. DeFi, aksi takdirde merkezi bir bankacılık kuruluşu tarafından yönetilecek olan finansal süreçleri yürütmek için akıllı sözleşmeler adı verilen otomatik kod kullanır. DeFi uygulamaları Ethereum gibi blockchainlerde çalıştığı için kapatılamazlar. Böylece merkezi olmayan yönetişim, hiçbir kişinin veya grubun nasıl çalıştıklarına dair kuralları mutlaka kontrol etmediği anlamına gelir.

COMP tokenları, Compound’un gelecekteki gelişimini yöneten kararlarda oy haklarını temsil etmek için kullanılır. Kripto para teminatı yatırarak veya platformda kredi alarak kazanılabilirler. DeFi kullanıcıları, Compound’a 850 milyon dolardan fazla kripto yatırdı ve şu ana kadar 5.600’den fazla kullanıcı platformu kullanarak kredi aldı.

Coinbase Earn programı, kullanıcıları genellikle söz konusu projenin yerel tokeninde, farklı kripto para birimleri içeren görevleri öğrenmek ve tamamlamak için kripto para birimi cinsinden ödüllendirir. Coinbase, çoğu yeni ve birçok mevcut kripto kullanıcısı için ana kanallardan biridir. Bu nedenle teşvik edilen kazanım dersleri, geniş bir kitleye DeFi protokollerinin gücünü gösterme potansiyeline sahiptir. Coinbase, Temmuz 2020’de satın alma ve ticaret için Compound’u eklemişti.

İlgili Haber:  Bitcoin Neden Aşırı Fiyat Dalgalanması Yaşıyor?

Programın gerçek ödülü

COMP derslerini tamamlamanın ödülleri 10 dolardan daha az. Ancak gerçek değer, dünyanın parasını yönetme biçiminde devrim yaratma potansiyeline sahip DeFi protokolleriyle nasıl etkileşim kuracağını öğrenmekten gelir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar