2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Coinbase Kurucusu Dogecoin ve NFT’ler ile İlgili Önemli Bir Açıklama Yaptı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Coinbase kurucularından Fred Ehrsam, Çarşamba günü Bloomberg ile yaptığı bir söyleşide piyasadaki NFT’lerin %90’ının eninde sonunda değersiz kalacağını ve insanların Dogecoin’e yüz çevirmemesi gerektiğini söyledi.

Binance indirim kodu

Binance indirim kodu

“ABD Kripto Para Regülasyonunu Yanlış Değerlendirebilir”

Ehrsam ayrıca merkeziyetsiz finansın (DeFi) Blockchain dünyasındaki en önemli gelişme alanlarından biri olduğunu düşündüğünü söyledi ve ayrıca ABD’nin Bitcoin regülasyonunu yanlış bir şekilde uygulama tehlikesi içinde olduğunu ifade etti. Ayrıca Elon Musk ve Bill Gates’in Bitcoin’in enerji tüketimi konusundaki eleştirilerini tekrardan değerlendirmeleri gerektiğini belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ehrsam, bu yılın bahar aylarında 100 milyar dolarlık bir değerleme ile halka açılan kripto para borsası Coinbase’den 2017 yılında ayrılmıştı. Ehrsam ayrıca Blockchain yatırım şirketi Paradigm’in de kurucuları arasında yer alıyor.

İşte Ehrsam’ın röportajından satırbaşları…

  1. “İnsanlar genel olarak çok sayıda şeyi deniyor. Milyonlarca ve milyonlarca kripto para ve kripto varlık oluşturulacak, aynı milyonlarca web sitesi olduğu gibi. Ancak bunların pek çoğu günün sonunda işe yaramayacak.
  2. Üretilen NFT’lerin %90’nının 3-5 sene sonra çok az değere sahip olacağını ya da tamamen değersiz olacağını söyleyebilirim. Aynı şey 90’ların sonunda hayata geçmiş erken dönem internet şirketleri için de geçerliydi.”
  3. “2017 yılında çok fazla olay gerçekleşti ve daha geniş kapsamlı uygulama olanakları için kapılar açıldı. Ethereum sahneye çıktı ve Blockchain tabanlı uygulamaların oluşturulmasının mümkün olduğunu gösterdi. Bence zamanla daha ana akıma yönelik uygulamalar göreceğiz ve belki de NFT’ler de bu alandaki en çok gelişme gösterenlerden biri olacak.”
  4. “Kripto paralar detaylı bir dünya ve ABD’nin kripto paraları yanlış anlama ihtimali var. Bugün, yatırımcıların risklerini azaltıp bizi güvende tutma görevleri olan yetkililer var ve bu durum çok doğru. Ancak aynı zamanda kripto paraların ABD için internete benzer büyüklükte bir fırsat olduğunu düşünüyorum.”
  5. “Bence enerji tüketimi meselesini daha yakından incelemeliyiz. Benim görüşüme göre değer transferleri için dijital sistemleri kullanmamız zaman içerisinde enerji açısından çok daha verimli olacaktır. Ancak erken dönemde bu kadar kafa karışıklığı olması doğal olabilir.”
  6. “Köklü değişiklikler bir gecede olmuyor ancak büyüme işaretlerini şu anda bile görebiliyoruz. Benim görüşüme göre gelecekte bugünün merkezi platformlarına ihtiyaç kalmayacak. Finans sektöründe bu gerçekleşti, artık insanlar kendi kendisinin bankası olabiliyor. Paranızı tutmak için artık merkezi bir kuruma ihtiyaç duymuyorsunuz.”

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar