26 Mayıs 2022, Perşembe
17.5 C
İstanbul

Coinbase, PayPal ile Bitcoin Satın Alma Seçeneği Sunuyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Halka açık kripto borsası Coinbase, ABD’li müşterilerine PayPal’a bağlı kartları kullanarak kripto para satın alma özelliği sunmaya başlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Coinbase, ABD’de yaşayan müşterilerinin PayPal’a bağlı banka kartları ve banka hesaplarını kullanarak kripto para satın alabileceklerini duyurdu.
  • Bu, ABD kripto piyasasını hareketlendirecek önemli bir yenilik olarak görülüyor.

Coinbase’in ABD’de yaşayan müşterileri, banka kartları ve PayPal’a bağlı banka hesapları aracılığıyla borsada kripto para satın alabilirler.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

PayPal CEO’su Dan Schulman konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kripto para satın almak basit ve kolay olmalı. Bununla birlikte, geleneksel finans dünyasında para taşımak her şeyden farklı olabilir. Kripto alımları yapmak için insanların daha hızlı ve daha sorunsuz yollar beklediğini biliyoruz.” dedi.

Yeni Sistem Nasıl İşliyor?

14 Nisan’da doğrudan bir listeleme ile halka açılan kripto borsası Coinbase, çeşitli kripto paraların ticaretini kolaylaştıran mobil uygulamasıyla tanınıyor. Son entegrasyonla birlikte mevcut bir PayPal hesabına sahip ABD müşterileri borsada hemen işlem yapmaya başlayabilir.

Dahası bu müşterilerin, Coinbase’e banka hesap bilgilerini vermelerine gerek yoktur. Konu ile ilgili basın bülteninde, “Bilgilerinizi güvenli bir şekilde yönetmek için PayPal kullanmaya devam edebilirsiniz.” ifadesi yer aldı.

Bir kullanıcı, satın almak istediği kripto parayı seçtikten sonra, Coinbase uygulamasındaki “ödeme yöntemi ekle” butonunu ve sonrasında da PayPal seçeneğini tercih etmelidir. Kullanıcı, PayPal’da oturum açtıktan sonra, PayPal hesabına bağlı bir banka kartı veya banka hesabını ödeme yapmak için kullanabilir

Bu noktada kullanıcı, PayPal hesabını kullanarak günlük 25.000 Dolara kadar kripto alım – satımı yapabilir.

Coinbase ve PayPal İçin Sırada Ne Var?

Coinbase, önümüzdeki aylarda bu hizmeti dünyanın diğer bölgelerine de genişletmeyi planlıyor. Bu genişlemenin, ilk olarak, Kanada, Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık’ı içermesi bekleniyor.

İlgili Haber:  Galaxy Digital, Kanada'da Bitcoin Fonu Başlattı

PayPal CEO’su Dan Schulman ise Mart ayında yaptığı bir açıklamada, PayPal’ın yeni nesil finansal bir altyapı oluşturmaya yardımcı olmak için büyük bir fırsat gördüğünü ve bu nedenle kripto endüstrisine dahil olduğunu belirtmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar