2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Coinbase, Piyasa Değeri 50 Milyar Doları Bulan Tether’ı (USDT) Listeleyecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Coinbase, Perşembe gecesi yayınladığı bir blog yazısında, USDT sembolüyle alım satımı yapılan, dünyanın en popüler stablecoin’i olan Tether’ı listeleyeceğini duyurdu. Coinbase’in duyurusuna göre Tether, Coinbase Pro hesaplarında kullanıcılabilecek ve müşteriler 26 Nisan gününe birkaç saat kala USDT ile alım satım işlemlerine başlayabilecek.

Binance indirim kodu

Coinbase Global Inc, kısa bir süre önce Nasdaq borsasında COIN simgesiyle işlem görmeye başlamıştı. Şu anda Coinbase’in hisse senedi fiyatları, ilk günkünden %5.92 düşüş göstererek 293.45 dolardan işlem görüyor. Coinbase’in hisseleri için, 14 Nisan’daki halka arzından önce, referans fiyatı olarak 250 dolar belirlenmişti. Ayrıca şirket, tüm çalışanlarına 100 adet hisse senedi dağıtmıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

New York Eyaletinde Tether Alım Satımlarına İzin Verilmeyecek

Coinbase Pro, New York bölgesi hariç ABD’nin tamamında Tether alım satım işlemlerini başlatacak. İki ay önce, New York eyaleti başsavcısı Bitfinex ve Tether’ın sanık konumunda olduğu bir davada bu şirketlerin 18.5 milyon dolarlık bir ceza ödemesine, ayrıca New York eyaletindeki kişi ve kuruluşlara Tether alım satımı yapılmasının yasaklanmasına karar vermişti.

Ayrıca yayınlanan blog yazısında, Coinbase’in sadece Ethereum blockchain’i üzerinde çalışan ERC-20 USDT’yi destekleyeceği de açıklandı. Tether diğer birçok blockchain üzerinde de çalışabiliyor. Coinbase ayrıca Tether’ın arkasındaki şirket olan Tether Limited’ın, piyasada bulunan her bir USDT için bünyesinde dolar bulundurduğu açıklamalarına da değindi. 2021 yılı itibariyle Tether, dünya üzerinde en çok kullanılan stablecoin olma özelliği taşıyor ve toplam piyasa değeri de 30 milyar doların üstünde bulunuyor. Şirketin tüm Tether’ların karşılığı kadar olan doları bünyesinde tuttuğunu söylemesine rağmen New York’ta gerçekleşen dava nedeniyle bu durum hakkında bazı soru işaretleri de var.

İlgili Haber:  Bitcoin 62.000 Doların Üzerine Çıkarak Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü

USDT Üç Safhada Alım Satıma Açılacak

USDT, Coinbase’in çoğu zaman uyguladığı gibi, üç aşamalı bir sürecin ardından tam alım satıma açılacak. İlk olarak, post-only işlemler, daha sonra sadece limit işlemleri ve en son olarak da tam kapasiteli alım satım işlemleri başlatılacak. Coinbase’in açıklamalarına göre ilk önce borsa üzerinde yeterli likiditenin oluşması beklenecek.

Coinbase ve Bitcoin logoları, COIN hisse senetlerinin Nasdaq borsasında listelenmesinin başlaması nedeniyle Times Meydanı’nda gösterime açılmıştı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar