5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Coinbase Pro, Chiliz (CHZ) ve Shiba Inu (SHIB) Tokenlerini Listeliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto borsası Coinbase Pro, Dogecoin’in en büyük rakibi Shiba Inu (SHIB) için ticaret hizmetini başlatıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD’deki Coinbase Pro borsası, Dogecoin’in en büyük rakibi SHIB’i listeleceğini duyurdu.
  • Coinbase Pro, ayrıca KEEP ve CHZ tokenlerini de listeliyor.

Coinbase Pro, 17 Haziran Perşembe günü Shiba Inu (SHIB) alım satımlarına izin vermeye başlayacağını duyurdu. Platform, ayrıca Keep Network (KEEP) ve Chiliz (CHZ) tokenlerini de listeliyor.

Binance indirim kodu

CHZ ve SHIB, Perşembe Günü Listelenecek

Coinbase müşterileri Perşembe gününden itibaren bu üç token ile işlem yapmaya başlayabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Borsanın web sitesinde yer alan duyuruda, “Platformda yeterli CHZ, KEEP ve SHIB arzı sağlandığında, CHZ-USD, CHZ-EUR, CHZ-GBP, CHZ-USDT, KEEP-USD, SHIB-USD ve SHIB ile işlem yapmaya başlayabileceksiniz.” iifadeleri kullanıldı.

Shiba Inu tokeni, son aylarda fiyatı önemli ölçüde patlama yaşayan ve bir Shiba Inu köpeğinden esinlenilerek üretilen Dogecoin’e oldukça benzer bir kripto paradır. Bununla birlikte, DOGE’den farklı olarak, SHIB bir ERC20 tokendir; yani Ethereum ağında çalışır.

Nomics’ten alınan verilere göre, SHIB, 9 milyar Doların üzerindeki piyasa değeri ile 17. en büyük kripto para konumunda yer alıyor. Bu değeri ile birlikte SHIB, Stellar, Ethereum Classic ve Dai gibi kripto para projelerini geride bırakmış görünüyor.

Ve bu piyasa değeri ilerleyen günlerde de artacak gibi duruyor. Listeleme haberlerinin ardından SHIB fiyatı son 24 saatte %33 oranında artarak 0.00000925 Dolara ulaştı.

Yine de bu, kripto paranın geçen yıl 7 Kasım tarihinde ulaştığı 0.00003791 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin bir hayli altında görünüyor.

SHIB ve Vitalik Buterin

Öte yandan geçtiğimiz haftalarda Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, kendisinin isteği dışında cüzdanına gönderilen 50 trilyon SHIB’i Covid-19 pandemisi kapsamında mücadele veren hayır kurumlarına bağışlamış ve bu durum, her ne kadar oldukça iyi niyetli bir destek olsa da SHIB fiyatının büyük oranda düşmesine neden olmuştu.

İlgili Haber:  Binance Coin (BNB), Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü: 610 Dolar

SHIB kurucuları, Buterin’in cüzdanına önemli miktarda token göndererek bunu bir nevi yaktıklarını ve Buterin’in de bu tokenleri hareket ettirmeyeceğini düşünmüştü. Ama planlar tam olarak böyle işlemedi.

Şimdi projenin Coinbase’de listelenmesi ise SHIB tokenine daha fazla güven duyulmasını sağlayabilir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar