27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Coinbase Pro, Dogecoin Ticaretini Başlattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 12 ay önce

Binance indirim kodu

Artık Coinbase Pro’da DOGE ticareti yapılabilir.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Coinbase Pro, Dogecoin ticaretini başlattı.
  • Dogecoin fiyatında ise yukarı yönlü bir hareket olmadı.

Kripto borsası Coinbase, profesyonel ticaret platformu Coinbase Pro’da Dogecoin (DOGE) ticaretini başlattı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Coinbase Listelemesinin Ardından Dogecoin Fiyatında Bir Artış Yaşanmadı

2013 yılında bir şaka tokeni olarak yaratılan DOGE, şimdilerde 52 milyar Doları aşan bir piyasa değerine sahip. Bu piyasa değeri ile altıncı en büyük kripto para konumunda yer alan Dogecoin, şu anda 0.37 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Coinbase listelemeleri, geçmişte, ilk günden itibaren büyük fiyat hareketlerine yol açardı. Bu fiyat hareketleri de tipik olarak yukarı yönlü olurdu. Ancak bu sefer Dogecoin için böyle bir durum geçerli değil.

Bununla birlikte, Dogecoin fiyatı bu haftanın başlarında Coinbase Pro tarafından listeleneceğinin duyurulmasının ardından zaten bir yükseliş yaşamıştı.

Dogecoin, Coinbase Pro’da Dolar, Euro, İngiliz Sterlini, Tether ve Bitcoin çiftleri ile işlem görüyor. Şimdilik sadece Pro sürümünde mevcut olmasına rağmen, DOGE’un Coinbase’in standart platformunda da işleme açılması bekleniyor. San Francisco merkezli borsa, genellikle kripto paraları Pro’da yayınladıktan kısa bir süre sonra diğer platformunda da listeleme yoluna gider.

Şaka Tokeninden Bitcoin’in Alternatifi Olmaya Giden Yol

Bundan sekiz yıl önce yalnızca bir şaka amacıyla üretilen Dogecoin, o zamandan bu yana oldukça önemli yol kat etti. Özellikle bu yılın başından itibaren Tesla CEO’su Elon Musk ve Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban gibi ünlü isimlerin de desteğiyle Dogecoin, bir ara 0.70 Dolar fiyatına kadar yükseldi.

Öte yandan Dogecoin geliştiricisi Ross Nicoll geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada, Elon Musk’ın kendilerine fon sağlama teklifinde bulunduğunu ancak geliştirici grubu olarak bunu reddettiklerini belirtti. Nicoll, Dogecoin’i lider kripto para Bitcoin’e karşı bir alternatif haline getirmek için Elon Musk ile zaman zaman görüştüklerini de doğruladı.

İlgili Haber:  Dogecoin, eToro’da Listelenmesinin Ardından Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Yükseldi

Mark Cuban’ın sahibi olduğu Dallas Mavericks basketbol takımı ise, taraftarlarının bilet ve kulübe ait ürünleri satın alırken DOGE ile ödeme yapmasına olanak sağlıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar