Coinbase Pro, Dogecoin Ticaretini Başlattı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 2 hafta önce

blank

Artık Coinbase Pro’da DOGE ticareti yapılabilir.

blank

Haberin Özeti

  • Coinbase Pro, Dogecoin ticaretini başlattı.
  • Dogecoin fiyatında ise yukarı yönlü bir hareket olmadı.

Kripto borsası Coinbase, profesyonel ticaret platformu Coinbase Pro’da Dogecoin (DOGE) ticaretini başlattı.

Coinbase Listelemesinin Ardından Dogecoin Fiyatında Bir Artış Yaşanmadı

2013 yılında bir şaka tokeni olarak yaratılan DOGE, şimdilerde 52 milyar Doları aşan bir piyasa değerine sahip. Bu piyasa değeri ile altıncı en büyük kripto para konumunda yer alan Dogecoin, şu anda 0.37 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Coinbase listelemeleri, geçmişte, ilk günden itibaren büyük fiyat hareketlerine yol açardı. Bu fiyat hareketleri de tipik olarak yukarı yönlü olurdu. Ancak bu sefer Dogecoin için böyle bir durum geçerli değil.

Bununla birlikte, Dogecoin fiyatı bu haftanın başlarında Coinbase Pro tarafından listeleneceğinin duyurulmasının ardından zaten bir yükseliş yaşamıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Dogecoin, Coinbase Pro’da Dolar, Euro, İngiliz Sterlini, Tether ve Bitcoin çiftleri ile işlem görüyor. Şimdilik sadece Pro sürümünde mevcut olmasına rağmen, DOGE’un Coinbase’in standart platformunda da işleme açılması bekleniyor. San Francisco merkezli borsa, genellikle kripto paraları Pro’da yayınladıktan kısa bir süre sonra diğer platformunda da listeleme yoluna gider.

Şaka Tokeninden Bitcoin’in Alternatifi Olmaya Giden Yol

Bundan sekiz yıl önce yalnızca bir şaka amacıyla üretilen Dogecoin, o zamandan bu yana oldukça önemli yol kat etti. Özellikle bu yılın başından itibaren Tesla CEO’su Elon Musk ve Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban gibi ünlü isimlerin de desteğiyle Dogecoin, bir ara 0.70 Dolar fiyatına kadar yükseldi.

Öte yandan Dogecoin geliştiricisi Ross Nicoll geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada, Elon Musk’ın kendilerine fon sağlama teklifinde bulunduğunu ancak geliştirici grubu olarak bunu reddettiklerini belirtti. Nicoll, Dogecoin’i lider kripto para Bitcoin’e karşı bir alternatif haline getirmek için Elon Musk ile zaman zaman görüştüklerini de doğruladı.

Mark Cuban’ın sahibi olduğu Dallas Mavericks basketbol takımı ise, taraftarlarının bilet ve kulübe ait ürünleri satın alırken DOGE ile ödeme yapmasına olanak sağlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend