2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Coinbase Pro Listelemesinin Ardından SHIB Fiyatı %22 Yükseldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin’in Ethereum tabanlı alternatifi Shiba Inu (SHIB), 19. en büyük kripto para konumunda yer alıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Shiba Inu fiyatı bugün %22 oranında yükseldi.
  • Fiyattaki yükselişin temel sebebi, Coinbase Pro borsasının SHIB’i listelemesi olarak gösteriliyor.

Nomics verilerine göre, Coinbase Pro tokeni listeledikten sonra Shibu Inu’nun (SHIB) fiyatı %22 oranında yükseldi.

Binance indirim kodu

SHIB, En Büyük 19. Kripto Para

SHIB fiyatı, Coinbase Pro listeleme duyurusunu takip eden 90 dakika içinde 0.00000725 Dolardan 0.00000907 Dolara yükseldi; kripto para şu anda ise 0.00000868 Dolar civarında seyrediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bu, Nomics’e göre SHIB’i 19. en değerli kripto para yapıyor. Coingecko ve Coinmarketcap ise SHIB’i sırasıyla 29. ve 30. sıraya koyuyor. Nomics CEO’su ve kurucu ortağı Clay Collins, platformlarındaki tutarsızlığın temel nedeni olarak ise Kore merkezli borsaların da hesaplamaya dahil edilmesini gösteriyor.

SHIB’nin mevcut piyasa değeri şu anda 8.81 milyar Dolar. Dogecoin (DOGE) gibi SHIB de Shiba Inu köpeğinde ilham alınarak üretilen bir şaka tokeni. Ancak DOGE’dan farklı olarak SHIB, Ethereum ağı üzerinde çalışan bir ERC20 tokeni olarak biliniyor.

Shiba Inu ve Vitalik Buterin Arasındaki Sorunlu Geçmiş

Öte yandan SHIB’in geçmişi de sorunsuz değil. Kripto paranın anonim geliştiricileri, tüm SHIB arzının yarısını Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in kişisel cüzdanına göndermiş ve bunun bir nevi token yakma uygulaması olduğunu açıklamıştı. Ancak Buterin, bu tokenleri cüzdanında tutmak yerine Covid-19 pandemisi ile mücadele eden kurumlara bağışladı. Bu gelişmenin ardından SHIB fiyatında ani bir düşüş yaşandı.

SHIB, her ne kadar rakibi Dogecoin’in 41 milyar Dolarlık piyasa değerinin çok altında seyretse de son zamanlarda DOGE’a göre daha büyük kazanç getirdi. Nomics verilerine göre, Dogecoin’in fiyatı bugün %3 ve son 30 günde de %38 geriledi.

İlgili Haber:  Shiba Inu (SHIB) Bir Haftada %385 Değer Kazandı: İşte Nedeni!

Son olarak Coinbase, SHIB’in yanı sıra Keep Network (KEEP) ve Chiliz (CHZ) kripto paralarını da listeleyeceğini duyurdu. Söz konusu tokenlerin ticareti 17 Haziran Perşembe günü aşamalı olarak başlatılacak.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar