Coinbase, 20 Ekim’de coin alım satımına başlamayı planlıyor.

Haberin Özeti

  • Coinbase Pro, 19 Ekim’de WBTC için para yatırmaya başlayacak.
  • Her şey planlandığı gibi giderse ticaret 20 Ekim’de başlayacak.
  • WBTC’nin Coinbase’in ana aracılık platformuna ne zaman dönüşeceğine dair ise henüz bir bilgi paylaşımı yapılmadı.

Kripto borsası Coinbase bugün, 19 Ekim Pazartesi gününden itibaren “Pro” sürümünün Wrapped Bitcoin (WBTC)’i destekleyeceğini duyurdu.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birini işleten San Francisco merkezli şirket, Pazartesi günü New York eyaleti dışındaki ABD müşterilerinden WBTC depozitolarını kabul edeceğini söyledi.

İşlem, likidite koşulları karşılanırsa, 20 Ekim Salı günü Pasifik Saatiyle (PT) 09:00’da başlayacak. Başta iki eşleme ile yayınlanacak: WBTC – USD ve WBTC – USD.

“Likidite koşulları karşılanırsa” ifadesi ise Coinbase’in yalnızca yeterli sayıda kişinin coin ile ilgilendiğini ifade etmesi durumunda süreci başlatacağı anlamına gelir.

1,2 Milyar Dolarlık Wrapped Bitcoin

Bu durumun, Ethereum üzerinde çalışan Bitcoin’in sentetik bir versiyonu olan WBTC için bir sorun teşkil etmesinin olası olmadığı dile getiriliyor. Şu anda 105.132 Wrapped Bitcoin var ve bu ortalama olarak 1,2 milyar dolara eşdeğer.

Haziran ortasında, Bitcoin’ciler, varlıklarını Ethereum tabanlı merkezi olmayan finans (DeFI) protokolleri üzerinde çalıştırmaya başladıklarında, Wrapped Bitcoin için de önemli bir süreç başlamış oldu.

Bu protokoller, bazı durumlarda yılda %1.000’e kadar yükselen karlı faiz oranları sunar. Fakat bu durumun 12 ay boyunca sürdürülmesi imkansızdır.

Pazar Payı %73 Seviyesinde

BitGo, Ren ve Kyber tarafından başlatılan WBTC, Bitcoin’in en popüler sentetik sürümüdür; Dune Analytics’teki bir gösterge tablosuna göre pazar payının %73,7’sini elinde bulundurmaktadır.

Coinbase Pro’nun piyasaya sürülmesi dört aşamada gerçekleşecek: transferler, iletim süreci, limitler ve tam ticaretin sağlanması. Bu aşamalar, Coinbase’in sipariş defterlerini doldurmasını sağlıyor ve böylece sorunsuz bir başlangıç sağlamak adına yeterli para toplanmış oluyor. Coinbase’in ancak piyasa “sağlıklı ve düzenli” göründüğü takdirde bir sonraki aşamaya geçeceği öngörülüyor.

İlgili Haber:  Coinbase, Ethereum Tabanlı DeFi Yönetim Tokeni YFI'yı Listeledi

Coinbase, tokeni ana aracı kurumuna ekleyip eklemeyeceği konusunda ise sessiz kaldı. Blog gönderisinde “Bu destek eklendiğinde ayrı bir duyuru yapacağız.” şeklinde açıklama yapan şirketin ne karar vereceği merak ediliyor.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın