26 Mayıs 2022, Perşembe
24.3 C
İstanbul

Coinbase Pro, Wrapped Bitcoin’i (WBTC) Listeleyecek mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Coinbase, 20 Ekim’de coin alım satımına başlamayı planlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Coinbase Pro, 19 Ekim’de WBTC için para yatırmaya başlayacak.
  • Her şey planlandığı gibi giderse ticaret 20 Ekim’de başlayacak.
  • WBTC’nin Coinbase’in ana aracılık platformuna ne zaman dönüşeceğine dair ise henüz bir bilgi paylaşımı yapılmadı.

Kripto borsası Coinbase bugün, 19 Ekim Pazartesi gününden itibaren “Pro” sürümünün Wrapped Bitcoin (WBTC)’i destekleyeceğini duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birini işleten San Francisco merkezli şirket, Pazartesi günü New York eyaleti dışındaki ABD müşterilerinden WBTC depozitolarını kabul edeceğini söyledi.

İşlem, likidite koşulları karşılanırsa, 20 Ekim Salı günü Pasifik Saatiyle (PT) 09:00’da başlayacak. Başta iki eşleme ile yayınlanacak: WBTC – USD ve WBTC – USD.

“Likidite koşulları karşılanırsa” ifadesi ise Coinbase’in yalnızca yeterli sayıda kişinin coin ile ilgilendiğini ifade etmesi durumunda süreci başlatacağı anlamına gelir.

1,2 Milyar Dolarlık Wrapped Bitcoin

Bu durumun, Ethereum üzerinde çalışan Bitcoin’in sentetik bir versiyonu olan WBTC için bir sorun teşkil etmesinin olası olmadığı dile getiriliyor. Şu anda 105.132 Wrapped Bitcoin var ve bu ortalama olarak 1,2 milyar dolara eşdeğer.

Haziran ortasında, Bitcoin’ciler, varlıklarını Ethereum tabanlı merkezi olmayan finans (DeFI) protokolleri üzerinde çalıştırmaya başladıklarında, Wrapped Bitcoin için de önemli bir süreç başlamış oldu.

Bu protokoller, bazı durumlarda yılda %1.000’e kadar yükselen karlı faiz oranları sunar. Fakat bu durumun 12 ay boyunca sürdürülmesi imkansızdır.

Pazar Payı %73 Seviyesinde

BitGo, Ren ve Kyber tarafından başlatılan WBTC, Bitcoin’in en popüler sentetik sürümüdür; Dune Analytics’teki bir gösterge tablosuna göre pazar payının %73,7’sini elinde bulundurmaktadır.

Coinbase Pro’nun piyasaya sürülmesi dört aşamada gerçekleşecek: transferler, iletim süreci, limitler ve tam ticaretin sağlanması. Bu aşamalar, Coinbase’in sipariş defterlerini doldurmasını sağlıyor ve böylece sorunsuz bir başlangıç sağlamak adına yeterli para toplanmış oluyor. Coinbase’in ancak piyasa “sağlıklı ve düzenli” göründüğü takdirde bir sonraki aşamaya geçeceği öngörülüyor.

İlgili Haber:  ABD ve Rusya, Bitcoin ve Altcoinlere Uyguladığı Baskıyı Arttırıyor!

Coinbase, tokeni ana aracı kurumuna ekleyip eklemeyeceği konusunda ise sessiz kaldı. Blog gönderisinde “Bu destek eklendiğinde ayrı bir duyuru yapacağız.” şeklinde açıklama yapan şirketin ne karar vereceği merak ediliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar