Coinbase Pro, Wrapped Bitcoin’i (WBTC) Listeleyecek mi?

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 3 ay önce

blank

Coinbase, 20 Ekim’de coin alım satımına başlamayı planlıyor.

blank

Haberin Özeti

  • Coinbase Pro, 19 Ekim’de WBTC için para yatırmaya başlayacak.
  • Her şey planlandığı gibi giderse ticaret 20 Ekim’de başlayacak.
  • WBTC’nin Coinbase’in ana aracılık platformuna ne zaman dönüşeceğine dair ise henüz bir bilgi paylaşımı yapılmadı.

Kripto borsası Coinbase bugün, 19 Ekim Pazartesi gününden itibaren “Pro” sürümünün Wrapped Bitcoin (WBTC)’i destekleyeceğini duyurdu.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birini işleten San Francisco merkezli şirket, Pazartesi günü New York eyaleti dışındaki ABD müşterilerinden WBTC depozitolarını kabul edeceğini söyledi.

İşlem, likidite koşulları karşılanırsa, 20 Ekim Salı günü Pasifik Saatiyle (PT) 09:00’da başlayacak. Başta iki eşleme ile yayınlanacak: WBTC – USD ve WBTC – USD.

“Likidite koşulları karşılanırsa” ifadesi ise Coinbase’in yalnızca yeterli sayıda kişinin coin ile ilgilendiğini ifade etmesi durumunda süreci başlatacağı anlamına gelir.

1,2 Milyar Dolarlık Wrapped Bitcoin

Bu durumun, Ethereum üzerinde çalışan Bitcoin’in sentetik bir versiyonu olan WBTC için bir sorun teşkil etmesinin olası olmadığı dile getiriliyor. Şu anda 105.132 Wrapped Bitcoin var ve bu ortalama olarak 1,2 milyar dolara eşdeğer.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Haziran ortasında, Bitcoin’ciler, varlıklarını Ethereum tabanlı merkezi olmayan finans (DeFI) protokolleri üzerinde çalıştırmaya başladıklarında, Wrapped Bitcoin için de önemli bir süreç başlamış oldu.

Bu protokoller, bazı durumlarda yılda %1.000’e kadar yükselen karlı faiz oranları sunar. Fakat bu durumun 12 ay boyunca sürdürülmesi imkansızdır.

Pazar Payı %73 Seviyesinde

BitGo, Ren ve Kyber tarafından başlatılan WBTC, Bitcoin’in en popüler sentetik sürümüdür; Dune Analytics’teki bir gösterge tablosuna göre pazar payının %73,7’sini elinde bulundurmaktadır.

Coinbase Pro’nun piyasaya sürülmesi dört aşamada gerçekleşecek: transferler, iletim süreci, limitler ve tam ticaretin sağlanması. Bu aşamalar, Coinbase’in sipariş defterlerini doldurmasını sağlıyor ve böylece sorunsuz bir başlangıç sağlamak adına yeterli para toplanmış oluyor. Coinbase’in ancak piyasa “sağlıklı ve düzenli” göründüğü takdirde bir sonraki aşamaya geçeceği öngörülüyor.

Coinbase, tokeni ana aracı kurumuna ekleyip eklemeyeceği konusunda ise sessiz kaldı. Blog gönderisinde “Bu destek eklendiğinde ayrı bir duyuru yapacağız.” şeklinde açıklama yapan şirketin ne karar vereceği merak ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

ABD, 28 Milyar Dolarlık Kripto Para Vergisi Toplamak İstiyor

ABD’li politika yapıcılar, en son altyapı projesini finanse etmeye yardımcı olmak için Amerikan vatandaşlarından kripto para vergisi toplamak istiyor. Haberin...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend