23 Mayıs 2022, Pazartesi
20.9 C
İstanbul

Coinbase, Square’in Kripto Patent Grubunun Kurucu Üyesi Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Finans şirketi Square tarafından yönetilen Kripto Para Açık Patent İttifakı (COPA), kısa süre önce Coinbase’i bir aşama noktası olarak seçti. Square, teknolojik gelişmeyi sınırladığı bilinen bir sorun olan patent hilelerinden kaçınmanın bir yolu olarak bu grubu eylül ayında açıkladı.

Binance indirim kodu

Coinbase kıdemli danışmanı ve COPA yönetim kurulu üyesi Brittany Cuthbert, cuma günü bir açıklamada bulunarak kripto ekonomisi büyümeye devam ederken, açık bir finansal sisteme doğru inşa edilen tüm projelerin güçlendirilmesine yardımcı olmanın önemli olduğuna inandıklarını söyledi. Cuthbert ayrıca sektör için temel bir patent kalkanı oluşturmak amacıyla COPA üyeleriyle birlikte çalışmayı dört gözle beklediğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Patent sorununun bu yolla çözüleceği düşünülüyor

20 yıldır patentler, rakiplerin benzer ürün veya hizmetleri üretmesini ya da belirli teknolojileri kullanmasını engelleyen ve tescilli sayılan yenilikler üzerinde hak iddia ediyordu. Açık kaynak teknolojiyle de kripto ve blok zinciri endüstrisinde ortak bir tema olmasına rağmen Block.one ve Samsung dahil olmak üzere çeşitli kuruluşlar, alandaki belirli gelişmeler için patent talep etmeye başlamıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yapılan açıklamaya ek olarak COPA’nın, kripto paranın başarısının, inovasyon yapmak için mevcut teknolojileri inşa etmek ve geliştirmek için bir araya gelen topluluğa bağlı olduğuna inandığı belirtilirken bunun, tarafların patentlerde ve davalarda temel teknolojiyi bağladığında mümkün olmadığı kaydedildi.

COPA, patentlerin dünyada kullanımının bulunduğuna ancak sınırların aşılabileceğine ve sorunlara yol açabileceğine inandığını belirtirken yaptığı açıklamada, patentlerin zaman zaman savunma amaçlı kullanımlarda yararlı olabilirken, saldırgan ve yanlış yönlendirilmiş kişiler tarafından kullanımının, kripto para gibi yeni teknolojilerin büyümesini ve benimsenmesini tehdit ettiği ifade edildi.

Temel teknolojiyi herkes tarafından ulaşılabilir hale getirmek hedefleniyor

Yaklaşık 12 yıl önce, anonim Bitcoin (BTC) yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun şimdi kötü bir şöhrete sahip olan bir teknik incelemesi yayınladığı biliniyor. Bunu izleyen devrimin, büyük ölçüde yukarıda özetlenen teknolojinin açık kaynaklı temelleri sayesinde mümkün olduğuna inanılıyor.

İlgili Haber:  Boks İkonu Floyd Mayweather, NFT Piyasasına Giriyor

Açıklamada COPA, kripto parada temel teknolojiyi herkesin özgürce kullanması için ulaşılabilir hale getirmeyi amaçladığını ve ikili bir yaklaşım kullanarak patent kilitlenme sorununu çözdüğünü ilan ediyor.

Square, Coinbase, Blockstream, Kraken ve 14 diğer üye olmak üzere şu anda 18 üyeye sahip olduğu bilinen COPA, savunma amaçlı nedenler dışında kripto patentlerini herhangi birine karşı kullanmaktan kaçınmayı içeren bir yasaya uyuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar