Coinbase Tarafından Listelenmelerinin Ardından BAL ve REN’in Fiyatlarında Artış Yaşandı

San Francisco merkezli kripto para borsası Coinbase, dün itibariyle, gözetim dışı portföy yöneticisine ve aynı adı taşıyan likidite sağlayıcısına güç veren Balancer’ı ve kripto para birimlerini blockchainler arasında taşımak için güç sağlayan bir para olan Ren’i listeledi.

Coinbase, coin’leri dün itibariyle aracılık hizmetine ekledi; söz konusu coinler hem web sitesi hem de mobil uygulamalar aracılığıyla direkt olarak Coinbase’den satın alınabilir ve satışı yapılabilir.

Tam teşekküllü kripto para birimi borsası Coinbase, dün Coinbase Pro’da Balancer (BAL) ve Ren’i (REN) listeledi. Söz konusu borsada coinler diğer kripto para birimleri yerine nakit karşılığında takas edebileceğiniz için aracılık hizmeti çok daha pahalı ancak daha kullanışlıdır.

Önce Artış Sonra Düşüş

Coinbase listesine alınmasının ardından BAL, veri ölçümü sitesi CoinMarketCap datalarına göre 13,54 dolar seviyesinden 13,96 dolar seviyesine yükseldi. Günlük toplam işlem hacmi ise 5 milyon dolar artarak 58 milyar dolardan 63 milyar dolara çıktı. Ancak son 24 saat içerisinde BAL’ın fiyatı 15 dolar üzerinde %8’lilk bir düşüş yaşadı. Bugünün fiyatı ise 30 Ağustos’ta ulaşılan ve tüm zamanların en yüksek fiyatı olarak kaydedilen 37,86 dolar seviyesinin neredeyse üçte biri olarak değerlendiriliyor.

Balancer, kripto para alım satımını ve kripto portföyünüzü merkezi borsalardan çok daha ucuz hale getiren otomatik bir piyasa yapıcı protokolüdür.

BAL, ise onun yönetim tokenidir; yani sahiplerinin yönetim önerilerini oylayabileceği veya daha büyük olasılıkla ikincil pazarlarda satabileceği anlamına gelir. Tüm bu tokenleri vakumlama uygulaması ise yield farming (verim çiftçiliği) olarak bilinir.

Dün %9 Artan REN, Bugün %8 Düşüş Yaşadı

Borsalarda REN olarak işlem gören Ren coini ise listelenmesinin ardından dün itibariyle %9 oranında artış yaşayarak 0,21 dolardan 0,23 dolar seviyesine yükseldi. Ticaret hacmi de buna paralel olarak 83 milyar dolardan 101 milyar dolara yükselen coinin fiyatında ise bugün itibariyle genel olarak %8’lik bir düşüş kaydedildi.

  Aave, Yönetimi Token Sahiplerine Aktarıyor

Ren, blockchainlerin birbirleriyle etkileşim içerisine girmesini sağlayan bir protokole güç verir. Bu protokol ise Bitcoin’i temsil eden bir Ethereum tokeni olan renBTC’ye güç sağlar.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın