7 Ağustos 2022, Pazar
26.6 C
İstanbul

Coinbase ve Crypto.com Açıklamalarının Ardından XRP Fiyatı 0.2 Dolara Geriledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Coinbase ve Crypto.com, kendilerini XRP’den uzaklaştıran kripto şirketleri listesine katıldı. Bu kararın etkisiyle XRP 0.2 Dolar seviyelerine geriledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Coinbase ve Crypto.com, XRP ticaretini askıya aldıklarını açıkladı.
  • Söz konusu açıklamaların ardından XRP fiyatı 0.2 Dolara kadar geriledi.
  • Askıya alma kararının altında yatan temel sebebin SEC tarafından XRP yaratıcı Ripple’a karşı açılan 1.3 milyar Dolarlık dava olduğu belirtiliyor.

XRP’nin fiyatı Temmuz ayından bu yana ilk kez 0.2 Doların altına düştü. Bu, kripto para borsası Coinbase’in XRP alım satımını askıya alacağını açıklamasından sadece on iki saat sonra gerçekleşti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

CoinMarketCap sitesine göre şu anda 0.199 Dolar değerinde olan XRP, son 24 saatte %31 değer kaybı yaşadı.

Coinbase, 19 Ocak’ta XRP Ticaretini Tamamen Askıya Alacak

XRP çöküşünün büyük çoğunluğu, dün gece Coinbase’den borsaların yalnızca yatırımcıların XRP için limit emirleri vermesine izin vereceğini ve 19 Ocak’ta XRP ticaretini tamamen askıya alacağını açıklamasının ardından gerçekleşti.

Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun geçen hafta XRP’nin yaratıcılarına açtığı dava sonuçlanana kadar token ticaretini askıya alacak.

SEC’in geçen hafta açtığı dava, kripto paranın yaratıcısı olan Ripple’ın kayıtsız menkul kıymet satışlarından 1.3 milyar Dolar gelir elde ettiğini iddia ediyor. Kripto paranın fiyatını sabitlemek için periyodik olarak bir emanet hesabından XRP sattıkları dile getiriliyor.

XRP Ticaretini Durduran Diğer Şirketler Hangileri?

SEC dosyasında, “Ripple, 2013’ten günümüze kadar bu yasadışı menkul kıymet satışlarını devam ettiriyor. Ancak şirketin, 2012 gibi erken bir tarihte, XRP’nin belirli koşullar altında bir ‘yatırım sözleşmesi’ ve dolayısıyla federal menkul kıymetler yasalarına göre bir menkul kıymet olarak kabul edilebileceğine dair yasal tavsiye aldığı biliniyor.” ifadesi yer aldı.

Ripple ise iddiaları reddediyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Bu, tüm kripto endüstrisine ve Amerikan yeniliğine yönelik bir saldırıdır.” ifadesi kullanıldı.

Diğer bazı kripto platformları ise kripto para XRP’nin ticaretini durdurma açıklaması yayınladı. OKCoin, Crypto.com ve Beaxy, kripto para alım satımını askıya alan borsalar arasında yer alıyor. Bitwise ise tüm XRP’yi fonlarından tasfiye ettiğini açıkladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar