26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Coinbase, 70’den Fazla Ülkede Yüksek Faizli DeFi Ürünleri Başlattı

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, 70’den fazla ülkede yüksek faizli DeFi ürünlerini başlattığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, 70’den fazla ülkede yüksek faizli DeFi ürünlerini başlattığını duyurdu.
  • Coinbase’in DeFi faiz ürünleri henüz Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müşteriler için ise mevcut değil.

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, 70’den fazla ülkede yüksek faizli DeFi ürünlerini başlattığını duyurdu.

Binance indirim kodu

“DeFi’yi Daha Erişilebilir Hale Getiriyoruz”

Coinbase konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “DeFi’yi daha erişilebilir hale getiriyoruz. 70’den fazla ülkedeki uygun müşterilerin DAI’lerinde DeFi kredilerinin cazip getirilerine hiçbir ücret, kilitlenme veya kurulum zorluğu olmadan erişmelerini sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Coinbase borsası DeFi’yi “daha müşteri dostu ve daha ulaşılabilir” hale getirmek istiyor.

Coinbase’nin yeni hizmeti ile birlikte müşteriler, DAI stabil coinini kullanarak DeFi’de faiz getirisi elde edebilirler. Müşterilerin DAI varlıkları, Coinbase’in “endüstri lideri DeFi protokolü” olarak tanımladığı Compound Finance’ye yatırılacak. Bununla birlikte faiz oranlarının değişkenlik gösterebileceği belirtildi.

Örneğin Ekim ayında Compound’un DAI faiz oranları %2.8 ile %5.3 arasında dalgalandı. Coinbase değişen faiz oranları ile ilgili, “Daha yüksek oranlar, hem küresel likiditeye erişimi hem de DeFi ile gerçekleşebilecek riskleri yansıtıyor.” ifadelerini kullandı.

Coinbase ve DeFi

Bu riske rağmen Coinbase, DeFi alanındaki yükselişini sürdürüyor. ABD merkezli borsa, “DeFi, ekonomik özgürlüğü artırmaya yardımcı olmak için muazzam bir potansiyele sahip ve katılım için güvenilir ve erişilebilir bir yol sağlamaktan heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullanıyor.

Öte yandan Coinbase’nin son duyurusunda ilginç bir nokta da var. Almanya ve Birleşik Krallık gibi büyük ekonomiler de dahil olmak üzere 70’den fazla ülkeye hizmet sunulmasına rağmen Coinbase’in DeFi faiz ürünleri henüz Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müşteriler için mevcut değil.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyat Analizi - Bitcoin Fiyatı Önemli Bir Dönemeçte

Borsa yetkilileri ABD’de neden ürünün sunulmadığına dair bir açıklama yapmadı; ancak bu durum, geçtiğimiz haftalarda SEC tarafından sert bir şekilde eleştirilen Coinbase’nin Lend ürününü akıllara getirdi. Borsa, kendi ülkesi olan ABD’de çok daha temkinli hareket etmeyi tercih ediyor olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend