4 Temmuz 2022, Pazartesi
22.5 C
İstanbul

Coinbase, 70’den Fazla Ülkede Yüksek Faizli DeFi Ürünleri Başlattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, 70’den fazla ülkede yüksek faizli DeFi ürünlerini başlattığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, 70’den fazla ülkede yüksek faizli DeFi ürünlerini başlattığını duyurdu.
  • Coinbase’in DeFi faiz ürünleri henüz Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müşteriler için ise mevcut değil.

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, 70’den fazla ülkede yüksek faizli DeFi ürünlerini başlattığını duyurdu.

Binance indirim kodu

“DeFi’yi Daha Erişilebilir Hale Getiriyoruz”

Coinbase konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “DeFi’yi daha erişilebilir hale getiriyoruz. 70’den fazla ülkedeki uygun müşterilerin DAI’lerinde DeFi kredilerinin cazip getirilerine hiçbir ücret, kilitlenme veya kurulum zorluğu olmadan erişmelerini sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Coinbase borsası DeFi’yi “daha müşteri dostu ve daha ulaşılabilir” hale getirmek istiyor.

Coinbase’nin yeni hizmeti ile birlikte müşteriler, DAI stabil coinini kullanarak DeFi’de faiz getirisi elde edebilirler. Müşterilerin DAI varlıkları, Coinbase’in “endüstri lideri DeFi protokolü” olarak tanımladığı Compound Finance’ye yatırılacak. Bununla birlikte faiz oranlarının değişkenlik gösterebileceği belirtildi.

Örneğin Ekim ayında Compound’un DAI faiz oranları %2.8 ile %5.3 arasında dalgalandı. Coinbase değişen faiz oranları ile ilgili, “Daha yüksek oranlar, hem küresel likiditeye erişimi hem de DeFi ile gerçekleşebilecek riskleri yansıtıyor.” ifadelerini kullandı.

Coinbase ve DeFi

Bu riske rağmen Coinbase, DeFi alanındaki yükselişini sürdürüyor. ABD merkezli borsa, “DeFi, ekonomik özgürlüğü artırmaya yardımcı olmak için muazzam bir potansiyele sahip ve katılım için güvenilir ve erişilebilir bir yol sağlamaktan heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullanıyor.

Öte yandan Coinbase’nin son duyurusunda ilginç bir nokta da var. Almanya ve Birleşik Krallık gibi büyük ekonomiler de dahil olmak üzere 70’den fazla ülkeye hizmet sunulmasına rağmen Coinbase’in DeFi faiz ürünleri henüz Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müşteriler için mevcut değil.

İlgili Haber:  12 Aralık'ta Ücretsiz Token Dağıtılacak: Coinbase Kullanıcıları Mahrum Kalabilir

Borsa yetkilileri ABD’de neden ürünün sunulmadığına dair bir açıklama yapmadı; ancak bu durum, geçtiğimiz haftalarda SEC tarafından sert bir şekilde eleştirilen Coinbase’nin Lend ürününü akıllara getirdi. Borsa, kendi ülkesi olan ABD’de çok daha temkinli hareket etmeyi tercih ediyor olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar