Coinbase’de 90 Milyar Doların Üzerinde Kripto Para Bulunuyor

Yeni yayınlanan yıl sonu raporunda Coinbase, platformunda 90 milyar Dolardan fazla kripto para varlığı yer aldığını açıkladı.

Haberin Özeti

  • Coinbase, 2020 yılı için halka açık bir yıl sonu raporu paylaştı.
  • Borsada 90 milyar Dolarlık kripto para olduğu dile getiriliyor.
  • Coinbase ayrıca büyük miktarlarda Bitcoin satın almasına yardımcı olduğu teknoloji şirketi Microstrategy ile ilişkisini de raporda detaylandırıyor.

Yeni yayınlanan yıl sonu raporunda Coinbase, platformunda şu anda 90 milyar Doların üzerinde kripto para bulunduğunu açıkladı.

Coinbase’in kurumsal müşterilerine yönelik hazırlanan rapor Cuma günü öğleden sonra yayınlandı. Raporun, şirketin kripto ekosistemindeki yerini açıklamaya odaklandığı belirtildi.

Raporda Tüm Kripto Piyasası Analiz Edildi

Rapordaki başlıklar: 2020’de Bitcoin’in durumu, Ethereum, DeFi, kripto düzenlemesi ve stableocoinler olarak dikkat çekti.

Coinbase, ödeme firması Circle ile birlikte stablecoin olan USD Coin’i (USDC) 2018’de piyasaya sürdü. Buradaki fikir, fiyatın her zaman 1.00 Dolar olması ve ihraç edilen her USDC için bir reel Dolar karşılığının olması idi. USDC’nin büyümesi şu anda pazar liderini geride bıraksa da piyasa değeri ve işlem hacmi açısından Tether’e (USDT) hala daha uzak bir seviyede yer alıyor.

Raporda, “Kripto Dolarlar için gördüğümüz en yaygın kullanım durumu, borsalar arasında verimli bir şekilde para transferi yapmaktır. Giderek artan bir şekilde özel finansmanı da gözlemliyor. Örneğin daha fazla kripto para meraklısı yatırımcı tarafından USDC ile finanse edilen girişim yatırımları ve yeni kripto varlıkları gibi. Son olarak, artan sayıda kripto kullanıcısının DeFi protokolleriyle etkileşim kurmak için kripto Dolarlardan yararlandığını görüyoruz.” ifadeleri yer aldı.

USDC’nin piyasa değeri 2020 yılına 500 milyon Doların altında başlamıştı; o zamandan beri 5.4 milyar Doların üzerine çıktı.

  Coinbase, Square'in Kripto Patent Grubunun Kurucu Üyesi Oldu

MicroStrategy’nin Kripto Para Alımları Boğa Piyasasında Önemli Rol Oynadı

Rapor ayrıca Coinbase’in MicroStrategy ve One River Asset Management gibi birkaç büyük kurumsal müşteriyle olan ilişkisini de detaylandırıyor. Bitcoin evangelisti Michael Saylor’un yönettiği Microstrategy, Coinbase tarafından gerçekleştirilen anlaşmalarda 70.784 Bitcoin satın aldı. Bu 2.3 milyar Dolar değerine denk geliyor.

Microstrategy’nin devasa yatırımı geçen sonbaharda başlayan Bitcoin boğa piyasasında önemli bir rol oynadı. Şirketin Ağustos’taki ilk kripto para alımından bu yana, Square ve PayPal gibi diğer büyük kurumsal oyuncular ödeme ürünlerinde kripto para desteklerini duyurdular.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın