1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Coinbase’de 90 Milyar Doların Üzerinde Kripto Para Bulunuyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yeni yayınlanan yıl sonu raporunda Coinbase, platformunda 90 milyar Dolardan fazla kripto para varlığı yer aldığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Coinbase, 2020 yılı için halka açık bir yıl sonu raporu paylaştı.
  • Borsada 90 milyar Dolarlık kripto para olduğu dile getiriliyor.
  • Coinbase ayrıca büyük miktarlarda Bitcoin satın almasına yardımcı olduğu teknoloji şirketi Microstrategy ile ilişkisini de raporda detaylandırıyor.

Yeni yayınlanan yıl sonu raporunda Coinbase, platformunda şu anda 90 milyar Doların üzerinde kripto para bulunduğunu açıkladı.

Binance indirim kodu

Coinbase’in kurumsal müşterilerine yönelik hazırlanan rapor Cuma günü öğleden sonra yayınlandı. Raporun, şirketin kripto ekosistemindeki yerini açıklamaya odaklandığı belirtildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Raporda Tüm Kripto Piyasası Analiz Edildi

Rapordaki başlıklar: 2020’de Bitcoin’in durumu, Ethereum, DeFi, kripto düzenlemesi ve stableocoinler olarak dikkat çekti.

Coinbase, ödeme firması Circle ile birlikte stablecoin olan USD Coin’i (USDC) 2018’de piyasaya sürdü. Buradaki fikir, fiyatın her zaman 1.00 Dolar olması ve ihraç edilen her USDC için bir reel Dolar karşılığının olması idi. USDC’nin büyümesi şu anda pazar liderini geride bıraksa da piyasa değeri ve işlem hacmi açısından Tether’e (USDT) hala daha uzak bir seviyede yer alıyor.

Raporda, “Kripto Dolarlar için gördüğümüz en yaygın kullanım durumu, borsalar arasında verimli bir şekilde para transferi yapmaktır. Giderek artan bir şekilde özel finansmanı da gözlemliyor. Örneğin daha fazla kripto para meraklısı yatırımcı tarafından USDC ile finanse edilen girişim yatırımları ve yeni kripto varlıkları gibi. Son olarak, artan sayıda kripto kullanıcısının DeFi protokolleriyle etkileşim kurmak için kripto Dolarlardan yararlandığını görüyoruz.” ifadeleri yer aldı.

USDC’nin piyasa değeri 2020 yılına 500 milyon Doların altında başlamıştı; o zamandan beri 5.4 milyar Doların üzerine çıktı.

İlgili Haber:  Bitcoin 40.000'in Kripto Piyasası 1 Trilyonun Üzerinde

MicroStrategy’nin Kripto Para Alımları Boğa Piyasasında Önemli Rol Oynadı

Rapor ayrıca Coinbase’in MicroStrategy ve One River Asset Management gibi birkaç büyük kurumsal müşteriyle olan ilişkisini de detaylandırıyor. Bitcoin evangelisti Michael Saylor’un yönettiği Microstrategy, Coinbase tarafından gerçekleştirilen anlaşmalarda 70.784 Bitcoin satın aldı. Bu 2.3 milyar Dolar değerine denk geliyor.

Microstrategy’nin devasa yatırımı geçen sonbaharda başlayan Bitcoin boğa piyasasında önemli bir rol oynadı. Şirketin Ağustos’taki ilk kripto para alımından bu yana, Square ve PayPal gibi diğer büyük kurumsal oyuncular ödeme ürünlerinde kripto para desteklerini duyurdular.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar