30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Coinbase’de Listeleneceğinin Duyurulmasının Ardından Dogecoin Fiyatı %30 Arttı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin, mücadele etmeye devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bir şaka tokeni olarak üretilen Dogecoin, popülaritesini artırmaya devam ediyor.
  • Son olarak Coinbase borsası, DOGE’u listeleyeceğini açıkladı.

Başta Dogecoin olmak üzere kripto para fiyatları son birkaç gündür düşüş yaşıyordu. Ancak ABD merkezli kripto borsası Coinbase’in, bugün 4. en büyük kripto para olan Dogecoin’i listeleyeceğini duyurması DOGE fiyatlarını önemli ölçüde harekete geçirdi.

Binance indirim kodu

Listeleme 2 Ay İçinde Gerçekleşecek

Perşembe günü bir ara 0.38 Dolara kadar düşen DOGE, şu anda Binance, FTX ve Kraken de dahil olmak üzere listelendiği tüm borsalarda 0.54 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Dogecoin’in 6 – 8 hafta içinde listeleneceğini belirtti. Coinbase’in de DOGE savaşına dahil olması bir diğer büyük ticaret uygulaması Robinhood’un Dogecoin özelindeki popülaritesine darbe vurabilir. DOGE, Robinhood uygulamasında sunulan 7 kripto paradan biri olarak dikkat çekiyor. Ancak aynı zamanda Robinhood, son haftalarda sık sık yaşadığı kesintilerle de kullanıcılarının tepkisini alıyor.

Dogecoin’in Tarihi Yükselişi

Dogecoin, 2013 yılında Shiba Inu köpeğinden ilham alınarak, o zamanki altcoin çılgınlığı ile dalga geçmek adına üretilen bir şaka coinidir. Yıllarca bir kuruşun altındaki fiyatlarda hareket eden DOGE, son 1 yıldır ise özellikle Tesla CEO’su Elon Musk’ın destek açıklamalarıyla birlikte inanılmaz bir yükselişe geçti. DOGE fiyatı, 2021 başından bu yana %4.800’den fazla yükseldi. Dogecoin’in mevcut piyasa değeri 60 milyar Doların üzerinde seyrediyor ve bu da DOGE’u kripto piyasasındaki en değerli 4. kripto para yapıyor.

Tarihsel olarak Coinbase’de listelenme duyurularının kısa vadede kripto paraların fiyatını artırdığı görüldü. Messari’nin 31 Mart tarihli bir raporunda, “Aykırı değerleri kontrol ettikten sonra, Coinbase listesinin ortalama beş günlük bir süreçte %29’luk getiri sağladığı ve bu anlamda en yüksek etkiye sahip olan borsa olduğu açıktır.” ifadeleri kullanıldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar