Coinbase’deki Devasa Bitcoin Alımı BTC Fiyatının 34 Bin Doları Aşmasını Sağladı

Önemli Gelişmeler

Coinbase, Bitcoin (BTC) fiyatının dün itibariyle 32.500 doları aşması üzerine alıcı faaliyetlerinde bir gecede büyük bir artış gördü.

blank

Analistler, eğilimin MicroStrategy’nin Bitcoin birikimini anımsattığını ve muhtemelen kurumsal satın alma emirlerinden kaynaklandığını öne sürdü. Sonuç olarak, BTC 34.000 doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış oldu.

blank

Coinbase alıcıları Bitcoin yükselişinin katalizörüydü

Son 48 saatte Coinbase, Binance’e kıyasla sürekli olarak yüksek bir değer gördü. Bir noktada, borsadaki Bitcoin Binance’den 100 dolar daha pahalıydı.

Bitcoin’in fiyatı 30.000 doları aştığında değer 350 dolara kadar ulaştı. Örneğin, Bitcoin Binance’de 30.000 dolardan işlem yaparken, BTC Coinbase’de 30.350 dolardan fiyatlandırıldı.

Yükseliş öncesinde konuşan CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, düşük Coinbase çıkışlarının Bitcoin’in yükselişi için bir risk oluşturduğunu belirterek BTC’nin yeni bir ivme bulması için çıkışların artması gerektiğini söyledi ve bu durum gerçekleşti.

23 bin dolardan beri önemli Coinbase çıkışları yaşanmadığını ifade eden CEO, aktarılan tokenlerin azaldığına ve tüm borsalar için fon akış oranının arttığına dikkat çekerek kurumsal yatırımcıların yakın zamanda katılmalarının hâlâ mümkün olduğunu ve böyle devam ederse bir düzeltme ile karşılaşılabileceğini ifade etti.

Bitcoin 29.500 dolara yaklaşırken Coinbase çıkışları aniden yükselmeye başladı. Ki Young Ju, bunların genellikle BTC için yükselen olası tezgah üstü anlaşmaları olduğunu ve borsalarda BTC rezervlerinin daha geniş bir düşüş eğilimini örneklediğini söyledi.

Yüksek net değerli alıcılar, büyük miktarlarda Bitcoin satın almak veya satmak için tezgah üstü piyasayı kullandıkları için tezgah üstü anlaşmalarının işaretleri ortaya çıktığında bunun BTC için olumlu olduğunu açıklayan CEO, çıkışların aniden yükselmesinden sadece iki gün sonra BTC’nin 30.000 doları aşarak 31.400 dolara ulaştığını hatırlattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

BTC’nin 30.000 doları aşmadan önce yaşadıklarına da değinen yatırımcı, 12.063 BTC’nin Coinbase’den çıkıp birden çok soğuk cüzdana gittiğini ve bunların muhtemelen tezgah üstü anlaşmaları olduğunu ifade ederek 30.000 bariyerini aşmak zor olsa da kurumların bunu umursamadan sadece daha çok Bitcoin almaya odaklandıklarına dikkat çekti.

BTC neden bu kadar çekici hale geliyor?

Delphi Digital’de bir analist olan Ashwath Balakrishnan’a göre, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini geçtiğinde yatırımcılara daha çekici hale gelmeye başladı.

Bitcoin’in fiyatı 4.000 dolar civarında seyrederken BTC’nin orta vadeli beklentisi etrafındaki yüksek belirsizlikle birlikte önemli bir aşağı yönlü hareket riski yüksekti. Dolayısıyla, Bitcoin 20.000 doları aştığında baskın kripto para, yatırımcılar için daha çekici hale geldi.

BTC’yi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından satın almanın aslında daha üstün olduğunu belirten Balakrishnan, 20.000 dolardan BTC satın alanların alt alıcılar arasında minimum sürtünmeyle %50 artış yaşayacağını ve 4.000 doların ise neredeyse 8 kat arttığını ancak patlama risklerinin bu tarz durumlarda çok daha yüksek olduğunu söyledi.

Yakın vadede, Bitcoin fiyatını yükseltebilecek popüler bir anlatı, kurumların olası muhasebe sorunları nedeniyle aralık ayında BTC’yi satın almamış olabileceği tahmini oldu.

Bu nedenle bazı analistler 2021’in ilk çeyreğinde daha fazla kurumun Bitcoin’e atlayabileceğini öne sürdü. Bunun gerçekleşmesi durumunda Grayscale’in yönetim altındaki varlıklarının ve CME Bitcoin vadeli işlem piyasasının açık pozisyonunun da ortaya çıkmasıyla birlikte daha geniş bir Bitcoin yükselişinin yaşanabileceği kaydedildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Dogecoin Fiyatı Gerileyince Robinhood’un Kripto Para Geliri de %78 Oranında Azaldı!

Dogecoin fiyatının uzun bir süredir “çılgınca” hareketler yapmaması sonucunda, ABD merkezli ticaret platformu Robinhood’un kripto geliri de önemli ölçüde...
Send this to a friend