17.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Bu Şaka Coininin Geliştiricileri, Milyonlarca Dolar ile Birlikte Ortadan Kayboldu! Bir SQUID Vakası Daha: Tsuzuki Inu

Önemli Gelişmeler

Kripto paraların meşruluğunu azaltan faktörlerin başında, sürekli olarak gerçekleşen hack ve dolandırıcılık faaliyetleri geliyor. Sektörde giderek artan bilinçliliğe rağmen yine başka bir kripto para protokolü, Tsuzuki Inu, yeni bir dolandırıcılık vakası olarak tarihe geçti. Söz konusu protokolün sahipleri, yatırımcıların milyonlarca dolarıyla birlikte ortadan kayboldu ve köpek temalı kripto paraların oluşturduğu sorunlara bir yenisini daha ekledi.

blank

Tsuzuki Inu Dolandırıcıları, 265 Ethereum ile Ortadan Kayboldu

Kısa bir süre önce Twitter kullanacıları, Tsuzuki Inu geliştiricilerinin, yatırımcılara ait olan tüm likiditeyi alıp ortadan kaybolduğunu farketti. Etherscan üzerinden veriler incelendiğinde, geliştiricilerin önce ERC-20 tokenlerini 265 wrapped Ethereum’a, ardından ise 1.157.125 dolar değerindeki USDC’ye dönüştürdüğü gözleniyor.

blank

Sonuç olarak da Tsuzuki Inu’nun değeri, Coinmarketcap verilerine göre %97 düştü ve bu yazının yazıldığı anlarda 0.0000000000018 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Mart ayından bu yana sirkülasyonda olan kripto para, kendisini hem bir şaka coini hem de oyun coini olarak tanıtıyordu. Ayrıca söz konusu dolandırıcılık girişiminin gelecekte oyna-kazan özellikleri ve bir tür DEX cüzdanı oluşturma planları da bulunuyordu. Protokol, kripto paranın fiyatının artmasını sağlamak ve yatırımcılara güven duygusu oluşturmak amacıyla kısa bir süre önce ücretsiz bir çekiliş düzenlemişti. TZKI’nin 1 kentilyon adet arzı bulunuyordu.

Twitter üzerinde paylaşılan Telegram sohbeti ekran görüntülerine göre, Tsuzuki Inu geliştiricileri kısa bir süre önce yatırımcılarından TZKI tokenlerini TZKI v2 tokenlerine çevirmelerini istemiş ve bu amaçla yatırımcılarına bir swap kontrat hesabı göndermişti.

Bunun ardından ise söz konusu kripto paranın Twitter hesabı devre dışı bırakıldı ve Telegram kanalından da geliştiriciler ile iletişim sağlanamadı. Ortada bırakılan yatırımcıların bazıları öfkelerini Twitter üzerinden dile getirirken bazıları ise bir günah keçisi aramayı seçti. Protokolün reklam yüzü olarak tanınan kripto para influencer’larından biri olan ShadowedEmbrac3, dolandırıcılık girişiminin ardından ölüm tehditleri aldığını belirtti. Ünlü isim kendisinin geliştirici ekibinin bir parçası olmadığını ve dolandırıcılar tarafından kendisinin de dolandırıldığını iddia etti.

İlgili Haber:  FBI, Kripto Para Dolandırıcılığı ile İlgili Bir Uyarı Yayınladı

Bazı yatırımcılar ise, bilinen kripto para borsalarından biri olan BitMart gibi borsaların bu coini listelemelerini sorguladı ve yaşanan kayıplar için iade talep etti. Ancak, TZKI altcoininin geliştiricileri, söz konusu borsadan altcoinin yatırma ve çekme işlemlerini askıya almasını talep etmişlerdi.

Kısa bir süre önce benzer bir dolandırıcılık SQUID altcoininde de yaşanmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend