Blockchain tabanlı sosyal ağ ve ticaret platformu olan CoinLinked, düzenlenmiş bir güvenlik tokeni teklifinde (STO) 5 milyon dolar toplamayı planlıyor. California merkezli teknoloji şirketi, ABD’li akredite yatırımcıların (Reg D) ve ABD dışı nitelikli yatırımcıların (Reg S) Seri A finansman turuna katılmasına izin verecek.

Wall St. gazisi ve CoinLinked CEO’su Jenny Q. Ta tarafından bu yıl Mayıs ayında piyasaya sürülen platform, kripto parayı küresel çapta bir ödeme aracı olarak tanıtma amacı güdüyor. Uygulama, Bitcoin (BTC), Ether (ETH) ve stabilcoin USDC dahil olmak üzere herkesin internette kripto para birimleriyle alışveriş yapmasına olanak tanıyor.

Sosyal ağ özelliği ise, üyelerin, ağı büyütmek için gönderileri paylaşma ve yorumlama karşılığında CoinLinked Coin adlı bir kripto para birimi kazanmalarına imkan sağlayarak gerçekleşiyor. CEO Ta, CoinLinked’i, Twitter, Instagram ve Amazon’un hibrit, merkezi olmayan/merkezi bir birleşimine benzetti.

“Söz konusu token arzı, seçici yatırımcılara, tamamen işlevsel sosyal pazarlama platformumuzu ve kanıtlanmış kripto ticaret konseptimizi yapay zeka inovasyonunun bir sonraki seviyesine taşımada önemli bir rol oynamak için oldukça seçici bir fırsat sağlayacak.”

Her turda, her biri 12.500 CoinLinked Security token içeren 200 adede kadar birim satılacak. Token başına 2 dolarlık bir fiyata denk gelen bu birimler, birim başına 25.000 dolardan satışa sunulacak. Yatırımcılar USD, BTC, ETH, USDC ve XTZ aracılığıyla yatırım yapma hakkına sahip olacak.

Ta’nın Düşünceleri Neler

Bu yılın başlarında Ta, Cointelegraph Magazine’den Andrew Fenton’a, düzenleyici ortam izin verdiğinde, bir gün güvenlik tokeninin dağıtımını sosyal ağ ve ödeme platformuna katılımla ilişkilendirmeyi umduğundan söz etti.

“Yani iki tokenimiz hala birbirinden bağımsız. Ama yakında ikisi arasında bir köprü olacak mı? Sanırım öyle ”dedi. “Geleceğini biliyorum. Kişisel olarak neden her iki tokenimin birbirine bağlanmasını istiyorum? Bunun nedeni, son 15-20 yıldır sosyal medya kullanıcısı olmamız ve hiçbir şey kazanmamış olmamız.”

İlgili Haber:  Vitalik Buterin Yield Farming'i FED'in Para Basma Makinesine Benzetti

“Bu şirketlerin kurucularının çok zengin olduğunu gördük, ancak kullanıcılar olarak oraya ulaşmalarına yardım eden bizdik. Ben ve hissedarlar ve sonra kullanıcılar var ve bu yüzden herkesin pastadan bir parça paylaştığından emin olmak istiyorum. “

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın