CoinMarketCap CEO'su istifa etti.
CoinMarketCap CEO'su istifa etti.

CoinMarketCap’in geçici CEO’su Carylyne Chan, iki başkan yardımcısı ile birlikte istifa etti. CoinMarketCap bundan 4 ay önce dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance tarafından satın alınmıştı.

Haberin Özeti

  • CoinMarketCap CEO’su Carylyne Chan bugün şirketten ayrıldığını duyurdu.
  • Aynı şekilde şirketin diğer iki kıdemli üyesi de son iki hafta içinde istifa etti.
  • İstifalar, şirketin kripto borsası Binance tarafından satın alınmasından sadece birkaç ay sonra geldi.

CoinMarketCap CEO’su Carylyne Chan, şirketteki görevinden iki yıl üç ay sonra bugün istifa etti. İstifası, şirketin kripto borsası Binance tarafından satın alınmasından sadece dört ay sonra geldi.

“CoinMarketCap’e katılmadan önce, yapay zeka alanında olan bir şirket kurup sattım.” diyen Chan, “Yapay zeka alanında hala yapılacak çok şey olduğuna inanıyorum, bu yüzden bir noktada o alana geri dönebilirim” diye ekledi.

“Ancak, kısa vadede, teknolojiyle modernleşmeye ve daha iyi markalaşmaya ihtiyaç duyan yeni fırsatları veya sektörleri araştırıyorum. Son on yılda biriktirdiğim deneyimin, özellikle kolektif insanlık tarihimizin şu anda daha geniş ekonomide gerçek kazanımlar elde etmek için çok önemli olabileceğine inanıyorum” dedi.

İstifası, Binance’in 2 Nisan 2020’de duyurulan CoinMarketCap’i satın almasının ardından geldi. Bu satın alma, CoinMarketCap’in kurucusu Brandon Chez’in istifa etmesi ve Chan’ın geçici CEO rolünü üstlenmesi ile sonuçlandı. Ayrıca, satın almadan hemen sonra CoinMarketCap’in en yüksek hacimli kripto para borsaları listesinin ilk sırasına Binance’i eklemesi çok büyük tepkilere neden oldu.

“Satın alma boyunca ve sonrasında, kullanıcılarımıza karşı dürüstlük, şeffaflık ve sansür uygulamama sorumluluğunu üstlenmeyi hedefledim. Geçici CEO olduğumda verdiğim demeçte söylediğim gibi, operasyonel bağımsızlığın çok önemli olduğunu vurguladım.” dedi.

Chan’ın CoinMarketCap’te geçirdiği süre boyunca, şirket kripto para piyasasını yaygınlaştırmada büyük bir rol oynadı. Nasdaq, Bloomberg ve Reuters gibi büyük firmalar CoinMarketCap verilerini kullanarak okuyucularına ulaştılar.

İlgili Haber:  Tether'in Piyasa Değeri 2020'de 4 Kat Artarak 15 Milyar Dolara Ulaştı

Chan aynı zamanda şirketin likidite metriğinin ve puanının gelişimini denetleyerek borsalardaki hacim enflasyonuna çözümler sunmanın yanı sıra kullanıcıların en iyi kripto borsalarını bulmalarına yardımcı oldu.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here