CoinMarketCap CEO’su İstifa Etti

Son güncelleme: 7 ay önce

CoinMarketCap’in geçici CEO’su Carylyne Chan, iki başkan yardımcısı ile birlikte istifa etti. CoinMarketCap bundan 4 ay önce dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance tarafından satın alınmıştı.

Haberin Özeti

  • CoinMarketCap CEO’su Carylyne Chan bugün şirketten ayrıldığını duyurdu.
  • Aynı şekilde şirketin diğer iki kıdemli üyesi de son iki hafta içinde istifa etti.
  • İstifalar, şirketin kripto borsası Binance tarafından satın alınmasından sadece birkaç ay sonra geldi.

CoinMarketCap CEO’su Carylyne Chan, şirketteki görevinden iki yıl üç ay sonra bugün istifa etti. İstifası, şirketin kripto borsası Binance tarafından satın alınmasından sadece dört ay sonra geldi.

“CoinMarketCap’e katılmadan önce, yapay zeka alanında olan bir şirket kurup sattım.” diyen Chan, “Yapay zeka alanında hala yapılacak çok şey olduğuna inanıyorum, bu yüzden bir noktada o alana geri dönebilirim” diye ekledi.

“Ancak, kısa vadede, teknolojiyle modernleşmeye ve daha iyi markalaşmaya ihtiyaç duyan yeni fırsatları veya sektörleri araştırıyorum. Son on yılda biriktirdiğim deneyimin, özellikle kolektif insanlık tarihimizin şu anda daha geniş ekonomide gerçek kazanımlar elde etmek için çok önemli olabileceğine inanıyorum” dedi.

İstifası, Binance’in 2 Nisan 2020’de duyurulan CoinMarketCap’i satın almasının ardından geldi. Bu satın alma, CoinMarketCap’in kurucusu Brandon Chez’in istifa etmesi ve Chan’ın geçici CEO rolünü üstlenmesi ile sonuçlandı. Ayrıca, satın almadan hemen sonra CoinMarketCap’in en yüksek hacimli kripto para borsaları listesinin ilk sırasına Binance’i eklemesi çok büyük tepkilere neden oldu.

“Satın alma boyunca ve sonrasında, kullanıcılarımıza karşı dürüstlük, şeffaflık ve sansür uygulamama sorumluluğunu üstlenmeyi hedefledim. Geçici CEO olduğumda verdiğim demeçte söylediğim gibi, operasyonel bağımsızlığın çok önemli olduğunu vurguladım.” dedi.

  Binance, 1 Milyon BNB Tokenini Yaktı

Chan’ın CoinMarketCap’te geçirdiği süre boyunca, şirket kripto para piyasasını yaygınlaştırmada büyük bir rol oynadı. Nasdaq, Bloomberg ve Reuters gibi büyük firmalar CoinMarketCap verilerini kullanarak okuyucularına ulaştılar.

Chan aynı zamanda şirketin likidite metriğinin ve puanının gelişimini denetleyerek borsalardaki hacim enflasyonuna çözümler sunmanın yanı sıra kullanıcıların en iyi kripto borsalarını bulmalarına yardımcı oldu.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın