1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

CoinMarketCap, Ethereum Tabanlı Tokenler İçin Takas Hizmeti Başlattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto veri firması CoinMarketCap, Ethereum tabanlı tokenler için başlattığı takas hizmeti kapsamında DeFi’nin lider protokolü Uniswap ile çalışacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • CoinMarketCap, Uniswap ile bir entegrasyon sağladığını açıkladı.
  • Bu entegrasyon sayesinde, Ethereum tabanlı tokenler doğrudan CoinMarketCap üzerinde takas edilebilecek.

CoinMarketCap veri ekranını sürekli yenilemekten ve bu doğrultuda borsalarda işlem yapmaktan bıkan tüccarlar, artık Ethereum tabanlı tokenleri direkt olarak veri sitesi üzerinde takas edebilecek.

Binance indirim kodu

CoinMarketCap ve Uniswap Entegrasyonu

Merkezi olmayan borsa Uniswap ile sağlanan bir entegrasyon sayesinde, kripto cüzdanlarını CoinMarketCap’e bağlayan ziyaretçiler, tıpkı Uniswap’ta olduğu gibi, istedikleri herhangi bir ERC-20 tokenini alıp satabilecekler.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bugün başlatılan entegrasyon, Uniswap için büyük bir gelişme olarak tanımlanıyor. 2013 yılında kurulan ve yedi yıl sonra Binance tarafından satın alınan CoinMarketCap, Similarweb verilerine göre, geçen ay sitesine 272 milyon ziyaretçi çekmeyi başardı. 2018’de piyasaya sürülen Uniswap ise merkezi olmayan borsalardaki toplam işlem hacminin %65’ini elinde bulunduruyor.

Uniswap merkezi bir borsa olmadığı için isteyen herkes, borsada Ethereum tabanlı bir token listeleyebiliyor. Bu tip tokenler, genellikle Binance gibi daha büyük borsalarda listelenmeden önce Uniswap’ta listeleniyor.

Entegrasyonu Kullanmak İçin Kripto Cüzdanlarının CoinMarketCap’e Bağlanması Gerekiyor

DeFi’nin geri kalanı gibi, CoinMarketCap’in Uniswap entegrasyonu da kullanıcıların kripto cüzdanlarını sisteme bağlamalarını gerektiriyor. Söz konusu entegrasyon, MetaMask, WalletConnect, Coinbase Wallet, Fortmatic ve Portis cüzdanları kullanılarak sağlanabilir.

CoinMarketCap’in Uniswap versiyonunda dikkate değer bir değişiklik de var. Bu versiyon, CoinMarketCap’in rakibi CoinGecko tarafından listelenen 4572 tokeni kapsamıyor. Dogecoin, SHIB gibi popüler altcoinlerin, manuel olarak listeye eklenmesi gerekiyor.

Öte yandan Binance yöneticileri tarafından kurulan ancak borsadan bağımsız olduğunu iddia eden CoinMarketCap’in, Binance tarafından işletilen Binance Smart Chain (BSC) üzerindeki PancakeSwap gibi bir merkezi olmayan borsanın yerine Uniswap’ı entegre etmeyi seçmesi ilginç bir karar olarak yorumlanıyor.

İlgili Haber:  Robinhood GameStop Alımlarını Kapatırken Merkezi Olmayan ve Sansüre Dirençli Ticaret Talebi Doğuyor

Entegrasyon büyük bir rahatlık sağlasa da CoinMarketCap kullanıcılarının Uniswap’ta işlem ücreti ödemesi gerekiyor. Yine de bugünlerde Ethereum işlem ücretleri, son altı ayın en düşük seviyesinde seyrediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar