20 Mayıs 2022, Cuma
11.5 C
İstanbul

Coinseed, Müşterilerinin Mevduatlarını Onayları Olmadan Dogecoin’e Çevirdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Birkaç hafta önce, fonları Dogecoin’e çevirmek bir lütuf olurdu; ancak şimdi insanların birikimlerini yok ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto yatırım uygulaması Coinseed’in müşterileri, fonlarının izinleri olmadan Dogecoin’e çevrildiğini öğrendi.
  • Müşteriler, ayrıca para çekemediklerini de söylüyor.
  • SEC ve NYAG, Coinseed’e karşı suç duyurusunda bulundu.

Coinseed’in kripto tasarruf uygulaması, müşteri mevduatlarını onayları olmadan Dogecoin’e çevirdi ve para çekme işlemlerini kısıtladı. New York merkezli firma yetkililerine hiçbir şekilde ulaşamayan kullanıcılar ise şu anda Dogecoin’de birikimlerini kaybediyor. Dogecoin, geçen haftadan bu yana değer kaybediyor.

Binance indirim kodu

Coinseed Nedir?

Üstelik bu, Coinseed ile ilgili ilk tartışmalı süreç değil. Şubat ayında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve New York Başsavcısı, yatırımcıları token dolandırıcılığı ile kandırdığı iddia edilen firmaya karşı suç duyurusunda bulundu. NYAG, Coinseed’in kripto dolandırıcılığı ile yatırımcılardan 1 milyon Dolar aldığını iddia etti. Coinseed’in sosyal medya hesapları bu iddiaların ardından kapandı ve mobil uygulamasına erişim imkanı ortadan kalktı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Coinseed içerisinde de davalar ile ilgili ilginç bir süreç yaşanıyor. Geçen hafta yayınlanan bir bildiride şirket avukatı Morrison Cohen, Coinseed kurucularının iletişim çabalarına yanıt vermediğini ve yaklaşan davalarla ilgili önemli kararları ertelediklerini söyledi. Morrison Cohen, 21 Nisan’da Coinseed ile bağlarını kesmek istediğini açıkladı. Morrison Cohen’in ortağı Jason Gottlieb, “Avukat-müvekkil ilişkisinin onarılamaz bir şekilde bozulduğu açık.” ifadelerini kullandı.

Coinseed uygulaması, müşterilerin yedek akçelerini kripto paraya yatırmalarına olanak sağlar. Müşteriler paralarını 17 kripto paradan birine veya kripto borç verme protokollerinden herhangi birine tahsis edebilir; ve Coinseed’in bu yatırımları idare etmesi gerekir. Daha önceki bir SEC dosyasında Coinseed kendi misyonunu, “Kitlelerin kriptoyu en sorunsuz şekilde benimsemeleri için bir köprü kurmaya çalışıyoruz.” olarak belirtmişti.

İlgili Haber:  Çin, Kripto Para İle İlgili Ticari Faaliyetlerin “Yasadışı” Olduğunu Açıkladı: Bitcoin Fiyatı Ciddi Düşüş Yaşadı!

Coinseed Kurucularına Ulaşılamıyor

Başlarda başarılı bir model gibi görünüyordu. Hatta r / CoinseedSCAM sitesindeki birkaç müşteri, portföylerinde 10 kat artış bildirdi. Ancak hesaplarındaki bakiye, geri çekilemediği takdirde, sonuç olarak hiçbir şey ifade etmiyor.

Firma, 2017 yılında New York’ta okuyan iki Moğol tarafından kuruldu: Kodu yazan ve şirketteki hisselerin %80’ine sahip olan CEO Delgerdalai Davaasambu ve finansmanı yöneten ve hisselerin diğer %20’sini elinde tutan CFO Sukhbat Lkhagvadorj. SEC dosyalamalarında Coinseed, Lkhagvadorj’un sabit gelirli bir komisyoncu ve menkul kıymetler analizine odaklanan bir ekonomik danışmanlık firması da dahil olmak üzere birçok Wall St. şirketinde çalıştığını belirtti.

Ancak NY başsavcısı, Lkhagvadorj’un “hiçbir zaman menkul kıymet veya emtia ticareti yapmadığını” ifade etti.

Konu ile ilgili kurucu ortaklardan hiçbir açıklama gelmedi. Davadan çekilmeye çalışan hukuk firması Morrison Cohen, Davaasambu’nun Moğolistan’ın Ulaanbaatar kentine döndüğünü düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar